MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У СІЗО Сімферополя катують українських полонених

16.05.2022   
ХПГ-інформ

© ErikaWittlieb / Pixabay

Про те, що в одному з блоків сімферопольського СІЗО утримують військовополонених та цивільних заручників, розповіла постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

«Через кілька днів після початку військових дій в Україні по сімферопольському СІЗО пройшла чутка, що 3 поверх “монастиря” (окремий жіночий корпус у сізо, в якому однак ізолюють і ув'язнених чоловіків, наприклад, політв'язнів Костянтина Ширінга та Влада Єсипенка) звільняють для українських військовополонених, – написала вона на своїй фейсбук-сторінці. – Незабаром почали надходити повідомлення що ув'язнені бачили як у СІЗО доставляли групи людей у ​​наручниках та з мішками на голові у супроводі озброєних людей у ​​балаклавах. Кажуть, що возять та поводяться з українськими полоненими з грубістю та особливою жорстокістю.  По СІЗО вони переміщаються з мішком або шапкою, натягнутою на обличчя, зігнувшись із заведеними вгору руками в кайданках.  Не бачачи дороги вони натикаються  на стіни, укоси дверей б'ються головою і тілом.  При цьому за затримки отримують стусани та удари від супроводжуючих, разом із лайками. Деякі свідки наголошують на поганому фізичному стані цих ув'язнених».

Пані Ташева зазначила, що більшість із ув’язнених – мешканці окупованих територій. Серед них – 63-річний Насрулла Сейдалієв. Його звинувачують в участі у незаконному збройному формуванні – «кримськотатарському батальйоні». Те саме відомо і про Рустема ага з Новоолексіївки.  

«Розповідають і про жителя Маріуполя, який просто вирішив поїхати від жаху до Криму, але на КПП був затриманий і дізнався, що він у Росії перебуває в розшуку.  Про цього чоловіка кажуть, що він перебуває в складному психологічному стані.  Він розповідав про велику кількість загиблих маріупольців, тіла яких просто лежали на вулицях», – розповіла Таміла Ташева.

Інший в’язень Сімферопольського СІЗО – бізнесмен з Маріуполя, який вирішив поїхати заради порятунку з матір'ю до родича до Москви через Крим.  На блокпості його затримали через те, що в телефоні знайшли фото зі зброєю (він охороняв майно від мародерів).  Він свідчить про постійні побиття, зокрема удари електрошокером.                 

«Український ув'язнений із Херсонської області каже, що у сізо, коли їх стригли поганою (тупою) машинкою, спеціально видирали клаптями волосся на голові чи бороді з “м'ясом”. Будь-яке зволікання з виконанням вимог "спецназу" "нагороджується" ударами палицями по передпліччям або стегнам, або ударом електрошокера», – написала Таміла Ташева.    

Ув’язнені сильно побиті та пригнічені. Крики закатованих чути навіть в сусідніх будівлях, зазначила вона.    


Як ми повідомляли,  на тимчасово окупованій Херсонщині «у підвалах» катують півтисячі осіб . Від початку окупації у Херсонській області військові рф  постійно викрадають мирних жителів – журналістів, активістів, депутатів, учасників АТО, колишній чи діючих можновладців.                 

 Поділитися