MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«З броні не дали нічого, крім каски і хрестика» – на окупованих територіях примушують воювати людей з інвалідністю 

21.05.2022    доступно: in English
ХПГ-інформ

Фото: Military Pages

Служба безпеки України  оприлюднила відео з двома полоненими з так званої ДНР. Вони розповідають, що їх примусово мобілізували, незважаючи на інвалідність. Кажуть, до війська потрапляють усі, кого вдалася спіймати. 

– Пішов на роботу, на копанку, приїхала комендатура, попросили показати документи, – розповідає один із полонених. – попросили сісти в машину і відвезли у військкомат. У військкоматі виписали повістку на 26 лютого. 

Того ж дня чоловіка відправили воювати. Каже, з обмундирування дали тільки каски. Про бронежилети навіть не йшлося. 

– Взагалі я інвалід третьої групи, у мене з дитинства одне око не бачить. Бачив у Новоазовську і з ДЦП, і без руки.

Потрапивши під обстріли, чоловік здався у полон українським військовим. 

– Медкомісію у воєнкоматі не проходили,  –  розповідає інший полонений з так званої ДНР.  – У мене була тяжка травма черепа. З броні не дали нічого, крім каски і хрестика. Бронежилет довелося у росіян купувати за 10 тисяч рублів.

Правозахисники нагадують: у разі,  якщо вас змусили вступити до лав збройних сил рф або підконтрольних росії незаконних збройних формувань, Україна вважає вас жертвою воєнних злочинів Росії. В такому разі варто якнайшвидше за першої ж нагоди здатися в полон ВСУ.

За інформацією українські розвідки, від 24 лютого до 12 травня включно на війні загинули 17 247 мобілізованих в ОРДЛО, було поранено 8 931 осіб. Слід зазначити, що кількість загиблих враховує лише тих вояків, тіла яких витягли з поля бою. Тобто реальні втрати набагато вищі. 

 Поділитися