MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гімн, розділ Конституції та пісня про Бандеру напам’ять – в Кропивницькому покарали агітатора «за рускій мір» 

24.05.2022   
Кропивницький суд зобов'язав харків’янина вивчити гімн України, розділ Конституції про територіальний устрій, вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну», пісню «Батько наш – Бандера», а також прочитати повість Миколи Гоголя «Тарас Бульба» та роман Анатолія Дімарова «І будуть люди».

Фото: Jure Divich, Shutterstock

Кропивницький суд зобов'язав харків’янина вивчити гімн України, розділ Конституції про територіальний устрій, вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну», пісню «Батько наш – Бандера», а також прочитати повість Миколи Гоголя «Тарас Бульба» та роман Анатолія Дімарова «І будуть люди», повідомляє Суспільне. 

Цікаво, що студент із Харкова опинився у Кропивницькому саме через те, що російська армія обстрілювала його рідне місто. Перебуваючи в евакуації, хлопець у соцмережах активно поширював антиукраїнські заклики, лозунги «За Росію», «Смерть хохлам», «Коли запишусь в рос. армію», схвалював дії ворога .

Суд відбувся ще в березні, розповідають журналісти Суспільного. Під час суду хлопець покаявся. Апеляції не подавав.

Кіровський райсуд визнав харків’янина винним у кримінальному правопорушенні та засудив на два роки за статтями «Пропаганда війни» та «Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади». Втім, на підставі статті 75 ККУ йому було встановлено іспитовий строк два роки.


Як ми раніше повідомляли, в Одесі суддя Малиновського районного суду Олександр Гарський зобов'язав винних у крадіжці юнаків прочитати твори Марка Твена, Джека Лондона та Тараса Шевченка. Хлопці пограбували кілька автомобілів на майданчику тимчасово затриманих транспортних засобів. Автомагнітолу, колонки та іншу техніку на суму 1455 гривень сховали у рюкзаки, але винести їх не встигли – крадіжку помітили охоронці. Хлопці втекли, а за награбованим повнернулися пізніше. Але на них уже чекала поліція. Обвинуваченим – 23 та 19 років. Один із них – сирота, виховувався в інтернаті. Суд визнав юнаків винними та засудив до одного року умовно, зобов’язавши, поміж іншого, прочитати кілька творів дитячої літератури: «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена; «Біле Ікло» Джека Лондона; вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі …».

 Поділитися