25 жовтня – головне за день
• В Одесі суддя Малиновського районного суду Олександр Гарський забов’язав винних у крадіжці юнаків прочитати твори Марка Твена, Джека Лондона та Тараса Шевченка, повідомляє Суспільне. Хлопці пограбували кілька автомобілів на майданчику тимчасово затриманих транспортних засобів. Автомагнітолу, колонки та іншу техніку на суму 1455 гривень сховали у рюкзаки, але винести їх не встигли – крадіжку помітили охоронці. Хлопці втекли, а за награбованим повнернулися пізніше. Але на них уже чекала поліція. Обвинуваченим – 23 та 19 років. Один із них – сирота, виховувався в інтернаті. Суд визнав юнаків винними та засудив до одного року умовно, зобов’язавши, поміж іншого, прочитати кілька творів дитячої літератури: «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена; «Біле Ікло» Джека Лондона; вірш Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі …». «Допитуючи обвинувачених в судовому засіданні, судом встановлено, що вони фактично за своїм розвитком, ще неповнолітні діти, хоча і мають відповідний вік. Відповідаючи на питання сторін та суду, обвинувачений очевидно не розуміє всіх наслідків можливої кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення проти власності. Загалом відносини власності для обох обвинувачених є певною прогалиною в знаннях. І це не є дивним, оскільки вихованням обох обвинувачених вочевидь займались не в достатній мірі», – йдеться у судовому рішенні. Вибір літературних творів суддя пояснив тим, що вони «призвані формувати в дитині всі добрі, сердечні і незлобливі відчуття як щодо себе так і до оточуючого світу», а також «показують як люди співіснують на протязі багатьох років не тільки без неприязні і ненависті один до одного, а й з необхідною у суспільстві повагою як до цінностей життя так і до встановлених у суспільстві правил».
• Невакцинованих працівників освіти та держслужбовців почнуть відстороняти від роботи з 8 листопада. Про це йдеться у оприлюднених Кабміном змінах до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19». Керівники установ та організацій мають забезпечити контроль за проведенням підлеглими обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 та відсторонювати від роботи працівників, що відмовляються або ухиляються від вакцинації, «крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я». Відсторонення триватиме до «до усунення причин, що його зумовили».
• Минулого тижня поліціянти провели 20 обшуків у рамках розслідування виявлених випадків підроблених COVID-документів, передає Радіо Свобода з посиланням на пресслужбу Нацполіції. «Вилучено понад 150 міжнародних свідоцтв про вакцинацію та довідок про проходження ПЛР-тестів, а також 300 порожніх бланків медлабораторій. Загалом упродовж минулого тижня слідчі та дізнавачі Нацполіції розпочали понад 80 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від COVID-19. З них 65 фактів виявили працівники Державної прикордонної служби під час перевірки документів при перетині державного кордону», – йдеться в повідомленні пресслужби. Повідомляється, що з початку року відкрито понад 800 проваджень за аналогічними фактами.