MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російські військові розстрілюють на окупованих територіях українських чиновників

02.06.2022   
ХПГ-інформ

Світлана та Сергій Ланевичі, фото: фейсбук-сторінка Олега Батурина

У Херсонській області на власному подвір’ї застрелили начальника управління праці та соціального захисту Високопільської РДА Сергія Ланевича з дружиною. Про розстріл щонайменше одного держслужбовця повідомляють і з Маріуполя.

«1 червня вранці у Високопіллі військові РФ розстріляли цивільних, чоловіка та дружину. У власному дворі. Причини вбивства невідомі, багато чуток, підозр, звинувачень – писати їх немає ніякого сенсу, оскільки двох дорослих добрих та повністю адекватних українців немає. Завдяки допомозі місцевого населення відбулося поховання вбитих», – цитує Zmina місцевого активіста Юрія Самохвалова. Самохвалова. 

Про загибель подружжя написав також журналіст Олег Батурин. 

Тим часом Маріупольська міська рада повідомляє, що в районі росіяни ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників, які відмовляються співпрацювати з окупаційною владою. 

«Фейковий суд “днр” засудив до 10-річного ув’язнення голову одного з приазовських селищ. Щонайменше одного держслужбовця страчено через розстріл», – йдеться в повідомленні. 

Крім того, у міськради є інформація, що в Оленівці утримують кілька десятків волонтерів, які в березні-квітні вивозили з Маріуполя цивільних та намагалися доставити їжу та воду в заблоковане місто. 

Також повідомляється про незаконне ув’язнення та ймовірне катування української судді. 


Як ми повідомляли раніше, в тимчасово окупованій Херсонгській області не менше півтисячі осіб катують «у підвалах». Серед них активісти, воїни АТО, журналісти. «За нашою інформацією, близько 500 осіб перебувають "у підвалах", де відбуваються щодо таких осіб катування. Це і в Херсоні, і на адмінмежі з Кримом. Наприклад, у селищі Новоолексіївка, у місті Генічеськ окупаційні адміністрації приходять із цілими списками активістів, людей, які, зокрема, брали участь у громадянській блокаді Криму у 2015 році, служили в АТО... До них приходять додому, забирають, викрадають»,  – заявляла на початку травня постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

 Поділитися