MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

3 червня – головне за день

03.06.2022   
ХПГ-інформ
На деокупованих частинах Київської області знайшли 1 314 тіл вбитих цивільних; ЄС не визнає паспортів, які рф видає мешканцям окупованих українських територій; окупантиі пограбували ЧАЕС на суму близько 135 мільйонів доларів – коротко про важливе. 

Бородянка після ворожих обстрілів, березень 2022 року

• На деокупованих частинах Київської області знайшли 1 314 тіл вбитих цивільних, розповів начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов. «На сьогоднішній день вже маємо 1 314 тіл загиблих цивільних, які не мали стосунку до військових формувань, до сил територіальної оборони. Більшість з них, як кажуть висновки експертів, були вбиті саме зі стрілецької зброї», – цитує Нєбитова Раліо Свобода. Тим часом в регіоні продовжують знаходити тіла загиблих. Вчора поблизу Бородняки було знайдено тіло місцевого мешканця, якого застрелили російські військові, коли він намагався дістати харчі з автомобіля.

• Європейський Союз не визнає паспортів, які рф видає мешканцям окупованих українських територій, йдеться в оприлюдненій 3 червня заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозепа Бореля. ЄС рішуче засуджує російські президентські укази про спрощення надання російського громадянства мешканцям окупованих частин Херсонської та Запорізької областей, українським сиротам та людям з інвалідністю з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. «Євросоюз також засуджує спроби ввести до обігу російський рубль паралельно з українською гривнею, запровадити російську освітню програму  та змінити мову викладання в школах на тих територіях Херсонської та Запорізької областей, які на теперішній час перебувають під контролем російських військя под незаконным контролем вторгшихся российских войск», – наводить уривок заяви Deutsche Welle .

• Окупантиі вивезли з території ЧАЕС обладнання на суму близько 135 мільйонів доларів, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на американське видання The Washington Post. Війська рф займали атомну станцію майже місяць. «Військовослужбовці армії Росії вивезли 690 комп’ютерів, 344 автомобілі, 1500 дозиметрів, майже все протипожежне обладнання та багато незамінних пристроїв, необхідних для функціонування електростанції», – заявив директор Центральної аналітичної лабораторії електростанції Микола Безпалий.

• Російська окупаційна влада у Маріуполі офіційно засвідчує лише смерть з природніх причин. Людям, рідні яких загинули через обстріли, бомбардування чи в наслідок поранень, довідку отримати неможливо. Таку інформацію оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. «Нові знущання окупантів при похованні загиблих маріупольців. Довідку про смерть та право поховання в окремій могилі в труні окупанти надають виключно по факту смерті від природніх причин. В разі загибелі людини під обстрілами, або навіть при смерті зарад від наслідків отриманих поранень, довідка про смерть не видається. А ховають людину виключно в братській могилі безіменно», – йдеться в повідомленні. 

 Поділитися