MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Маріуполі окупанти не видають довідки про смерть загиблих від обстрілів – Андрющенко

03.06.2022   
ХПГ-інформ

Російська окупаційна влада у Маріуполі офіційно засвідчує лише смерть з природніх причин. Людям, рідні яких загинули через обстріли, бомбардування чи в наслідок поранень, довідку отримати неможливо. Таку інформацію оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

«Нові знущання окупантів при похованні загиблих маріупольців. Довідку про смерть та право поховання в окремій могилі в труні окупанти надають виключно по факту смерті від природніх причин. В разі загибелі людини під обстрілами, або навіть при смерті зарад від наслідків отриманих поранень, довідка про смерть не видається. А ховають людину виключно в братській могилі безіменно», – йдеться в повідомленні. 

Вітм, після цього близьким загиблого таки можуть видати документ – про «зниклого безвісті». 

Таким чином окупанти можуть приховувати реальну кількість жертв власних злочинів.

Як ми повідомляли, перші масові поховання були помічені біля Маріуполя ще на початку квітня. Тоді журналісти «Схем» отримали супутникові знімки, які показали, вірогідне місце масового поховання, розташоване менше ніж у 20 кілометрах від Маріуполя, у смт Мангуш. Це траншея довжиною більше ніж 300 метрів.

Згодом подібні поховання помітили у селищах Виноградне та Старий Крим.

Лише у травні на Старокримському кладовищі з’явилося 25 нових секторів траншейного типу.  «Тіла вкладають в кілька шарів, а потім «маскують» табличками як індивідуальні поховання», – кажуть у міськраді. 

Крім того, окупанти використовують у Маріуполі мобільні крематорії.

«Ми оцінювали кількість загиблих маріупольців в 22 тисячі. Але все більше фактів говорить, що наслідки злочину рашистів значно страшніші. Це потребує особливої уваги світової спільноти, як і жахливе становище місцевого населення в окупації», – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

 Поділитися