MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного ХрестаГарнізон «Маріуполь» виконав бойове завдання: з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовцівТривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – ВерещукДе мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаРосіяни розпочали в Маріуполі примусову депортаціюУ Маріуполі російські окупанти скинули авіабомбу на Драматичний театр«В нас на вулицях лежать трупи, які починають розносити собаки…»Війна в Україні. Геноцид Харкова.

Захисників «Азовсталі» тримають у переповненому СІЗО – Катерина Прокопенко 

06.06.2022   
ХПГ-інформ
Дружина командира Азову Дениса Прокопенка розповіла в інтерв’ю «Українській правді», в яких умовах зараз перебувають бійці Маріупольського гарнізону.

Катерина та Денис Прокопенки, фото: Українська правда

Дружина командира Азову Дениса Прокопенка розповіла в інтерв’ю «Українській правді», в яких умовах зараз перебувають бійці Маріупольського гарнізону. Нагадаємо, понад 200 вояків вивезли до Оленівки.

– Чоловік виходив на зв'язок якраз тиждень тому. Це був понеділок, вечір. Дзвонить незнайомий номер, я спочатку думала, що це знову якийсь російський хейтер хоче щось погане сказати,   – розповіла Катерина Прокопенко. – Беру трубку – голос чоловіка. Одразу така реакція радісна, бо приємно, що вийшов на зв'язок. Каже: «Катю, у мене всього 30 секунд розмови, скажи, як ти там?». Я сказала, що все добре, «А ти як?» – й одразу сталося переривання зв'язку.

Вона зазначила, що рідні полонених на разі мають інформацію про умови перебування українських вояків лише з фото і відео, які роблять росіяни. Тому Асоціацієя сімей "Азовсталі" вимагає, щоб до СІЗО була допущена третя сторона, зокрема Червоний Хрест.

– Ми знаємо, що саме СІЗО переповнено і, звичайно, що деяких ресурсів, можливо, не вистачає. Знову ж таки, їжа, вода – воно все потребує покращення. Наразі ми хочемо це питання якомога швидше вирішити, щоб Червоний Хрест залучив якомога більше своїх зв'язків, ресурсів, щоб покращити все це, що зараз там у хлопців, – пояснила Катерина.


Нагадаємо, у підземеллях комбінату до початку евакуації перебувало близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Вони неодноразово зверталися до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців. Після  довгих перемовин до евакуації підключилися ООН та Червоний Хрест. 

Евакуація цивільних розпочалася 30 квітня. Недовгі періоди затишшя змінялися новими обстрілами та бомбардуваннями з боку російської армії.

7 травня стало відомо, що з оточеного російськими військами маріупольського комбінату «Азовсталь» евакуювали останню групу цивільних – близько 300 осіб.

В ніч проти 17 травня з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доправили до лікарні у Новоазовську. Ще 211 вояків відвезли до Оленівки. Все це окуповані території. У Генштабі заявили, що повертатимуть захисників через процедуру обміну. 

Згодом британська розвідка повідомила, що з «Азовсталі»  вийшло близько 1 700 українських військових.

19 травня правозахисна організація Amnesty International заявила про те, що українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного Хреста. Заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив: «Захищаючи Маріуполь, українські військові були дегуманізовані російськими ЗМІ та подавалися путінською пропагандою як “неонацисти” протягом усієї війни Росії проти України. Такі обставини викликають серйозне занепокоєння щодо долі українських комбатантів як військовополонених, які знаходяться на тимчасово окупованій території».

 Поділитися