MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Де мама Аліси?

09.05.2022   
ХПГ-інформ
Чотирирічна дівчинка, що з перших днів облоги Маріуполя жила з мамою на «Азовсталі», вже в Запоріжжі. Мама під час евакуації зникла. Є інформація, що окупанти забрали її у фільтраційний табір.

Чотирирічна дівчинка, що з перших днів облоги Маріуполя жила з мамою на «Азовсталі», вже в Запоріжжі. Мама під час евакуації зникла. Про це повідомили Маріупольська міська рада і телеграм-канал полку «Азов».

Кілька тижнів тому відео з маленькою Алісою оприлюднили українські військові, які з сотнями цивільних перебували у підземеллях комбінату. Чотирирічна донька медикині на записі розповідала про те, як мріє вийти з підвалу. 

7 травня стало відомо, що з оточеного російськими військами маріупольського комбінату «Азовсталь» евакуювали останню групу цивільних – близько 300 осіб. «Всіх жінок, дітей та людей похилого віку з "Азовсталі" евакуйовано. Цю частину маріупольської гуманітарної операції завершено», – повідомила у своєму телеграм-каналі очільниця Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вчора, 8 травня, 173 особи, евакуйованих з «Азовсталі», на 10 автобусах приїхали у Запоріжжя. Мами Аліси серед них не було. Є інформація, що окупанти забрали її у фільтраційний табір так званої «ДНР». Таких таборів навколо Маріуполя декілька. Але точне місце перебування жінки невідоме.

Маріупольська міська рада та українські військові звертаються до світової спільноти із закликом втрутитись та повернути дитині маму.


Ми вже писали про про створений російськими військовими в селі Безіменне фільтраційний табір, в якому тримають українських чоловіків з Маріуполя. 3 травня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко заявив: «Понад два тижні в нелюдських умовах в селі Безіменне перебуває велика кількість чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. Вони вже «пройшли фільтрацію», але окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору. Причин не повідомляють, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про ”резерв або для мобілізації, або для робіт”».

 Поділитися