MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 червня – головне за день

06.06.2022   
ХПГ-інформ
Близько 1400 людей сьогодні виїхали з тимчасово окупованих територій Харківщини; Маріуполю ймовірно загрожує холера;  громадянська журналістка з Криму Ірина Данилович отримала в рф статус ЗМІ-«іноагента», перебуваючи в СІЗО – коротко про важливе.

Евакуація з окупованих районів Харківщини, 30 травня, фото: Олег Синєгубов

• Близько 1400 людей сьогодні виїхали з тимчасово окупованих територій Харківщини, повідомляє Суспільне із посиланням на волонтерів з організації «Допомагаємо виїхати». Йдеться про жителів Куп'янської, Великобурлуцької, Вовчанської та Ізюмської громад, а також інших тимчасово окупованих територій. «Евакуація відбувалася за важких умов. Напередодні її скасовували через небезпеку і протягом дня стежили за ситуацією, – розповідають журналісти. – Люди переходили пішки дамбу біля селища Печеніги, де їх зустрічали волонтери організацій Help me Kharkiv, "Незламний Харків", Eventroom, D20 Kharkiv, а також представники Червоного хреста». Минулого разу така масова евакуація з окупованих територій Харківщини відбулася наприкінці травня, тоді виїхати вдалося 1500 осіб.

• Ймовірно, Маріуполю загрожує холера. Про те, що окуповане місто поступово закривають на карантин через спалах холери, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. «Нам почала надходити інформація, що російська сторона у Ростові-на-Дону підготувала вже окремі інфекційні відділення, де вони готуються приймати власних військових, які можуть потрапляти внаслідок цієї епідемії, і слово «холера» дійсно звучить не тільки у ВООЗ, а й всередині міста, з боку окупаційної влади і їх кураторів. Тому місто зачиняється, і це дуже для нас сумно, тому що з усіх можливих сценаріїв, на нашу думку, боротьби з епідемією Росія обрала найцинічніший. Просто зачинити людей у місті, залишити все як є, хто виживе, той виживе», – цитує Андрющенка Радіо Свобода.

• Затримана окупантами медсестра і громадянська журналістка з Криму Ірина Данилович отримала в росії статус ЗМІ-«іноагента», повідомляє Національна спілка журналістів України. «Наприкінці квітня її викрали з будинку в Коктебелі і нині вона утримується окупантами в СІЗО у Сімферополі. Таким чином, активістка – перший ЗМІ-„іноагент”, яка отримала цей статус в СІЗО...» – йдеться в повідомленні.

 Поділитися