MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

До Києва привезли тіла загиблих захисників «Азовсталі»

07.06.2022   
ХПГ-інформ
Обмін тілами загиблих між Україною та рф відбувся 2 червня. Сторони домовились про обмін тілами за формулою "160 на 160".

Азовсталь, 26 квітня, фото: Маріупольська міськрада

Про це повідомляє  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки із посиланням на Асоціацію родин захисників «Азовсталі».

«Патронатна служба полку «Азов» зустріла та разом із лікарями провела огляд та опис тіл, –  йдеться в повідомленні. – Серед тіл загиблих третина – бійці полку “Азов”. Належність інших тіл до різних підрозділів з’ясовують.

Подальша робота судмедекспертів може тривати до трьох місяців. Родини загиблих приїдуть на експертизу та процедуру упізнання.

Обмін тілами загиблих між Україною та рф відбувся 2 червня. А офіційна інформація про це була оприлюднена за два дні після цього. Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій зокрема повідомляло: «2 червня на лінії фронту в Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та Росією. В результаті переговорів за участі Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, було досягнуто домовленість про обмін тілами за формулою "160 на 160"».

Згідно з інформацією Associated Press, що посилається на речницю полку «Азов» Анни Головко,  усі 160 тіл – це військові, загиблі на «Азовсталі», щонайменше 52 з них –  бійці «Азову».


Нагадаємо, у підземеллях комбінату до початку евакуації перебувало близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Вони неодноразово зверталися до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців. Після  довгих перемовин до евакуації підключилися ООН та Червоний Хрест. 

Евакуація цивільних розпочалася 30 квітня. Недовгі періоди затишшя змінялися новими обстрілами та бомбардуваннями з боку російської армії.

7 травня стало відомо, що з оточеного російськими військами маріупольського комбінату «Азовсталь» евакуювали останню групу цивільних – близько 300 осіб.

В ніч проти 17 травня з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доправили до лікарні у Новоазовську. Ще 211 вояків відвезли до Оленівки. Все це окуповані території. У Генштабі заявили, що повертатимуть захисників через процедуру обміну. 

 Поділитися