MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Доставили 80 вантажів: Як адвокати з півдня України стали волонтерами

07.06.2022   
Денис Волоха
Після російського вторгнення адвокати з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей змінили костюми на флісові кофти, і вже понад 3 місяці займаються волонтерством у своїх регіонах.

Адвокати навіть підписали меморандум із ДСНС і готові допомагати розбирати завали після атак, але поки що це не знадобилося. © Рубен Степанян

Після російського вторгнення адвокати з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей змінили костюми на флісові кофти, і вже понад 3 місяці займаються волонтерством у своїх регіонах.

26-го лютого «Південноукраїнська міжнародна колегія адвокатів» зібралася й підписала меморандум про створення волонтерської групи.

«На жаль, поки що втрачений зв’язок із нашими колегами з Миколаєва й Херсона», — говорить одеський адвокат Рубен Степанян, який до війни взявся захищати несправедливо засудженого, на його думку, довічника Романі Кохідзе, але зараз його Фейсбук оновлюється здебільшого трансляціями з волонтерськими звітами та думками про війну.

За час повномасштабної війни адвокат Степанян та його партнери й колеги розвезли приблизно 80 вантажів для тероборони, Нацгвардії, інших родів військ, медичних закладів та тих, хто потребує допомоги. «Дуже часто я сам сідав за кермо автобуса, і віз вантаж на найбільш передову точку», — додає адвокат.

Майже 40 адвокатів припинили свою юридичну практику, але відновили її згодом — зокрема, щоб надавати безкоштовну правову допомогу військовослужбовцям, поліцейським та їхнім родинам.

Адвокати приймають вантаж на одеському вокзалі. © Рубен Степанян

Також адвокати готові надавати першу допомогу людям за місцем свого проживання, — говорить Степанян. «Між нашою групою і ДСНС підписано меморандум. У випадку, якщо службі потрібна буде наша участь у розбиранні завалів, наша організація у повному складі має намір і буде брати в цьому участь».

Об’єднання також надавало підтримку Одеському СІЗО.

Рубен Степанян розповідає, що до нього доходили повідомлення про те, що нібито гуманітарні вантажі, які вони доставляють, з’являються для продажу, але після перевірок це не підтвердилося.

Романі Кохідзе, якого захищає Степанян, був звинувачений у вбивстві з корисних мотивів і засуджений до довічного апеляційним судом — суд посилив 13-річний строк, призначений першою інстанцією. Адвокат Степанян вступив у процес на стадії касації.

«Дослідивши матеріали справи, поспілкувавшись із засудженим і адвокатами, я дійшов висновку, що Кохідзе засуджений до довічного позбавлення волі несправедливо, і на мою думу, в касаційному суді вирок має бути скасований», — говорить працівник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко, який спеціалізується на проблемах «довічників».

Раніше ми писали, що мережа ресторанів Dinner’s почала безоплатно годувати в’язнів та працівників Лук’янівського СІЗО, забезпечуючи 250 обідів щодня під час намагання росіянами штурмувати Київ.

 Поділитися