MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 червня – головне за день

08.06.2022   
ХПГ-інформ
З тимчасово окупованих територій вдалося повернути двох підлітків; родичам захисників Маріуполя телефонують з російських номерів та погрожують; окупанти вивезли з України  600 тис. тонн аграрної продукції – коротко про важливе.

Фото: телеграм-канал Ірини Верещук

• З тимчасово окупованих територій вдалося повернути двох підлітків: Івана Матковського та Максима Бойка, розповіла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Обидва хлопця є студентами Маріупольського будівельного коледжу. «Трішки втомлені, але зараз вони в безпеці. Дякую їх опікуну Антону Білаю за наполегливість у визволенні хлопців. Дякую за допомогу Міжнародному Комітету Червоного Хреста та благодійному фонду “СОС Дитячі Містечка”», – написала Верещук.

• Родичам захисників Маріуполя телефонують з російських номерів та погрожують. Про це в інтерв’ю Українській правді розповіла Юлія Федосюк. Її чоловік Денис був на «Азовсталі». «Телефонують з російських номерів, надсилають повідомлення у Telegram, Whatsapp, інші месенджери, знущаються і погрожують. Це триває вже впродовж десь місяця. З того часу,  як ми зустрічались з Папою Римським, почалась прицільна увага до нас. Після почали телефонувати у Telegram і надсилати повідомлення про те, що мій чоловік нібито вже мертвий; про те, чи хочу я його фото побачити або відео. Ось такі речі…Також на мою адресу постійно лунають погрози, що, мовляв, "добралися до твого чоловіка і доберемося до тебе, скоро наші хлопці будуть у Києві". Погрожують зґвалтуванням і смертю», – розповіла жінка.

• Окупанти вивезли з України  600 тис. тонн аграрної продукції, повідомляє УНІАН із посиланням на заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука.  «Росія вкрала близько 600 тисяч тонн продукції з аграрних підприємств України. Її вивезли на територію окупованого Криму, а потім, через українські порти, до міжнародних. Близько 100 тисяч тонн було переправлено до Сирії», – заявив Марчук.

• 15 млн українців потребують допомоги психолога через війну. Такі цифри озвучив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. «Ми вже зараз порахували, що приблизно 15 мільйонам українців знадобиться та чи інша психологічна допомога, оскільки вони або бачили, або відчували жахи війни. З цих 15 мільйонів, як показують наші розрахунки, десь 20 відсотків, це менше 4 мільйонів, будуть потребувати медикаментозної підтримки», – пояснив він.

 Поділитися