У «ДНР» трьох іноземців засудили до страти
Суд так званої «ДНР» засудив до смертної кари двох громадян Великої Британії та громадянина Марокко. Їх визнали винними у спробі насильницького захоплення влади, а також у проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності, повідомляє ВВС. Вони воювали у складі української армії і були на «Азовсталі». При чому усі троє підписали контракти з ЗСУ ще до початку російського вторгнення.
Йдеться про британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також та марокканця Саадуна Брагіма.
За інформацією ВВС, Ейден Аслін приїхав в Україну в 2018 році – до своєї дівчини. Уклав контракт зі збройними силами, став морським піхотинцем. Отримав українське громадянство. У квітні планував одружитися.
21-річний марокканець Саадун Брагім переїхав до України у 2019 році, спочатку вступив до Київського політехнічного інституту на факультет авіаційних та космічних систем, але потім потоваришував із Ейденом і подався слідом за ним до лав української армії.
Третій засуджений до страти – колишній менеджер з переробки відходів Шон Піннер. До України приїхав разом з дружиною Його трирічний контракт із ЗСУ вже добігав кінця, коли спалахнули бойові дії.
Усі троє обороняли Маріуполь, були на «Азовсталі». В полон потрапили разом із іншими бійцями Маріупольського гарнізону наприкінці травня.
Раніше віце-прем’єр Великої Британії Домінік Рааб заявляв, що Лондон оскаржуватиме вирок. Утім, спікер кремля дмитро пєсков вже натякнув, що у цьому разі Великобританії доведеться визнати легітимність суду так званої «ДНР» і саму квазі-державу.
У полоні в «ДНР» перебуває ще один британець, Ендрю Хілл, його захопили під Миколаєвим.
Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що іноземці у складі Збройних сил України мають правовий статус комбатантів та в полоні користуються правами військовополонених. За міжнародним гуманітарним правом щодо них заборонене насильство, залякування та негуманне поводження.
«Так званий “судовий процес” над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях є нікчемним. Подібні публічні судилища ставлять інтереси пропаганди вище закону і моралі, підривають механізми повернення військовополонених. Український уряд продовжить докладати максимальних зусиль заради звільнення всіх захисників України», – зазначив він.