MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Необхідно розробити алгоритм обміну – Тайра

20.06.2022   
ХПГ-інформ

Юлія Паєвська (Тайра)

Парамедик та волонтерка Тайра вперше розповіла про умови утримання в російському полоні. Каже, це схоже на концтабір. 

Юлія подякувала усім причетним до обміну, назвавши його чудом Господнім.  «Більше за все мені боляче за долю хлопців і дівчат, що сидять в застінках ворога   – коли ти там, здається що, надії немає, і Україна уже не існує як держава.

Необхідно добитись, аби всі полонені були захищені міжнародною конвенцією з прав людини, бо коли ми там – ми абсолютно безправні як раби, – написала вона на своїй фейсбук-сторінці. – Жодних передач нам не дають, жодної інформації про сім’ю ми не маємо, лікарська допомога недоступна. Умови утримання нагадують концтабір, і я би не дуже здивувалась опинившись одного разу в газенвагені. І я не жартую, на жаль».

Щоб українські полонені були звільнені, вважає волонтерка, необхідно розробити систему контролю і алгоритм обміну.


Юлію Паєвську (Тайру), парамедика та волонтерку, яку росіяни захопили у у Маріуполі ще в березні, звільнили з полону 17 червня. У пропагандистських відео окупанти називали Тайру учасницею батальйону «Азов», хоча вона цивільна.  

Юлія Паєвська – тренер з айкідо. Від 2014 року Тайра допомагала поранених як парамедик. Її евакуаційно-медичний добровольчий підрозділ «Ангели Тайри» станом на 2019 рік  врятував понад півтисячі українських захисників.

 Поділитися