MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Один табір та 51 дільниця – де в Україні тримають російських військовополонених? У «ДНР» трьох іноземців засудили до стратиЗахисників «Азовсталі» тримають у переповненому СІЗО – Катерина Прокопенко Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного ХрестаГарнізон «Маріуполь» виконав бойове завдання: з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовцівТривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – ВерещукДе мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаРосіяни розпочали в Маріуполі примусову депортацію

Необхідно розробити алгоритм обміну – Тайра

20.06.2022   
ХПГ-інформ
Парамедик та волонтерка Тайра вперше розповіла про умови утримання в російському полоні. Каже, це схоже на концтабір. 

Юлія Паєвська (Тайра)

Парамедик та волонтерка Тайра вперше розповіла про умови утримання в російському полоні. Каже, це схоже на концтабір. 

Юлія подякувала усім причетним до обміну, назвавши його чудом Господнім.  «Більше за все мені боляче за долю хлопців і дівчат, що сидять в застінках ворога   – коли ти там, здається що, надії немає, і Україна уже не існує як держава.

Необхідно добитись, аби всі полонені були захищені міжнародною конвенцією з прав людини, бо коли ми там – ми абсолютно безправні як раби, – написала вона на своїй фейсбук-сторінці. – Жодних передач нам не дають, жодної інформації про сім’ю ми не маємо, лікарська допомога недоступна. Умови утримання нагадують концтабір, і я би не дуже здивувалась опинившись одного разу в газенвагені. І я не жартую, на жаль».

Щоб українські полонені були звільнені, вважає волонтерка, необхідно розробити систему контролю і алгоритм обміну.


Юлію Паєвську (Тайру), парамедика та волонтерку, яку росіяни захопили у у Маріуполі ще в березні, звільнили з полону 17 червня. У пропагандистських відео окупанти називали Тайру учасницею батальйону «Азов», хоча вона цивільна.  

Юлія Паєвська – тренер з айкідо. Від 2014 року Тайра допомагала поранених як парамедик. Її евакуаційно-медичний добровольчий підрозділ «Ангели Тайри» станом на 2019 рік  врятував понад півтисячі українських захисників.

 Поділитися