MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 липня – головне за день

01.07.2022   
ХПГ-інформ
Судді ЄСПЛ застосували до британців Шона Піннера і Ейдена Асліна, засуджених у «ДНР» до смертної кари, правило 39 і наказали російському уряду забезпечити збереження їхнього життя та поліпшення умов утримання в’язнів; тим часом у так званому «ДНР» висунули звинувачення ще двом громадянам Великої Британії, що воювали в лавах української армії; окупанти планують приєднати вітрові електростанції Херсонській області до енергосистеми Криму – коротко про важливе.

Ейден Аслін, Шон Піннер та Саадун Брагім, фото: ВВС

• Судді ЄСПЛ застосували до британців Шона Піннера і Ейдена Асліна, засуджених у «ДНР» до смертної кари, правило 39 і наказали російському уряду забезпечити збереження їхнього життя та поліпшення умов утримання в’язнів. Україна, згідно з рішенням суду, має «забезпечити, наскільки це можливо, дотримання Конвенційних прав Шона Піннера та Ейдена Асліна та надати будь-яку інформацію, яку вони вважають необхідною, протягом двох тижнів». Правило 39 Регламенту ЄСПЛ закріплює можливість звертатися із заявою про застосування термінових заходів реагування на порушення прав людини. Його, зокрема, застосовують у випадках, коли є реальна загроза життю та здоров’ю людини. Слід зазначити, що в росії ухвалено закон про  невиконання рішень Європейського суду з прав людини, винесених після 15 березня 2022 року.

• Тим часом у так званому «ДНР» висунули звинувачення ще двом громадянам Великої Британії, що воювали в лавах української армії, повідомляє російське видання «Новая Газета». Йдеться про Ділана Хілла та Ендрю Хілла.  Їх звинувачують за тими ж статтями, що і засуджених раніше до смертної кари британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також та марокканця Саадуна Брагіма. «Суд ДНР» визнав їх винними у спробі «насильницького захоплення влади», а також у проходженні навчання з метою «здійснення терористичної діяльності».

• Окупанти планують приєднати вітрові електростанції Херсонській області до енергосистеми Криму, повідомляє Бізнес Цензор із посиланням на .голову Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрія Конеченкова. «Вже розглядається питання в Херсонській області. Рашисти хочуть приєднати до Криму наші вітрові електростанції, що діють. Не знаю, чим це закінчиться, але наші фахівці не виходять на роботу, щоб блокувати таку можливість», – заявив Конеченков. Зараз 85% потужностей вітрової енергетики України перебувають на окупованій території або зупинені з міркувань безпеки.

• В ООН закликали терміново допустити гуманітарну допомогу до Херсона, Маріуполя та інших окупованих територій. На цьому наголосила координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані, повідомляє Суспільне. Також вона підкреслила, що необхідно дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

 Поділитися