MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 червня – головне за день

28.06.2022   
ХПГ-інформ
Станом на вечір 28 червня відомо про 20 загиблих та щонайменше 59 поранених під час учорашнього обстрілу Кременчука; сьогодні з російського полону звільнено 17 українських громадян; окупанти запланували на 11 вересня референдум щодо приєднання Донецької області до росії – коротко про важливе.

Згарище на місці ТРЦ у Кременчуці, фото: фейсбук-сторінка голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна

• Як повідомляє Суспільне, станом на вечір 28 червня відомо про 20 загиблих та щонайменше 59 поранених під час учорашнього обстрілу Кременчука. 40 осіб вважають такими, що зникли безвісти. Тим часом міноборони рф підтвердило обстріл Кременчуга. Втім, у кремлі поширюють інформацію, що ракета поцілила по Кременчуцькому заводу шляхових машин, а на торговельний центр, мовляв, просто перекинулася пожежа. Цьому суперечать численні свідчення очевидців трагедії. Крім того, російська міністерство оборони заявило, нібито ТРЦ давно не функціонує. Люди у соціальних мережах демонструють чеки на товари, придбанів ТРЦ за кілька годин до атаки.

• Сьогодні з полону звільнено 17 українських громадян. Як інформує Головне управління розвідки, координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими провів обмін за формулою 17 на 15.  «Додому повертаються 16 українських військовослужбовців, з яких 2 офіцери та 14 солдатів. Також звільнено одного цивільного. П’ятеро звільнених – важкопоранені, які потребують невідкладного лікування», – йдеться в повідомленні. 

• Окупанти запланували на 11 вересня референдум щодо приєднання Донецької області до росії, за інформацією радника мера Маріуполя Петра Андрющенка. «Окупаційні адміністрації отримали вказівки підготувати місця проведення та “комісії по проведенню” та передали їх зокрема комітетам самоорганізації населення. Готують проведення під свтякування звільнення Донбасу від нациских загарбників. Одночасно з радянським “Днем міста Маріуполь”. Символизм у всьому…» –  написав у своєму телеграм-каналі Андрющенко.

• Україна повернула тіла 46 полеглих українських воїнів, заявили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 21 із них – це захисники «Азовсталі».  Операція з повернення тіл загиблих українських військовослужбовців відбулася у Запорізькій області   – за участі  Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, Головного управління розвідки, Служби безпеки України, Генштабу ЗСУ та інших силових структур України.

• На тимчасово окупованих росією територіях України цілеспрямовано знищується українська мова у різних сферах суспільного життя, по суті йдеться про лінгвоцид, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. «За даними з відкритих джерел нами зафіксовано понад 100 фактів, які свідчать про фактичне позбавлення права громадян на користування, вивчення та навчання українською мовою, дискримінацію та репресії щодо осіб, які публічно проявляють свою українську національну ідентичність, зокрема через спілкування українською мовою. Це може свідчити про плановану асиміляційну політику окупаційного режиму, – заявив мовний омбудсмен. – Системне впровадження з боку окупантів політики лінгвоциду на окупованих територіях та в районах ведення бойових дій – це злочинне порушення міжнародного права, законів України, що мають бути належним чином зафіксовані, розслідувані та представлені до суду. Винні мають бути встановлені та покарані».

 Поділитися