MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 червня – головне за день

29.06.2022   
ХПГ-інформ
Білоруським рейковим партизанам загрожує смертна кара; з першого липня окупаційна влада Маріуполя починає знесення напівзруйнованих будинків; у Сєвєродонецьку окупантами знищена місцева ТЕЦ – коротко про важливе.

Денис Дикун, Олег Молчанов та Дмитро Равич, фото: правозахисний центр "Вясна"

• Білоруським рейковим партизанам загрожує смертна кара, повідомляє телеграм-канал «Беларускі Гаюн». Йдеться про мешканців Світлогорська  Дмитра Равича, Дмитра Дикуна та Олега Молчанова. «Після вдалих підпалів релейних шаф партизанами, силовикам таки вдалося затримати частину з них, до яких у ході затримання застосували вогнепальну зброю. За підпал релейної шафи трьом білорусам загрожує страта, – йдеться в повідомленні. – За заявою МВС РБ, дії партизанів “завдали шкоди національній безпеці Республіки Білорусь” і розцінюються як “зрада Батьківщини”». 

• З першого липня окупаційна влада Маріуполя починає знесення будинків, розповів радник маріупольського мера Петро Андрющенко. На пошкоджених будинках розміщують повідомлення, що їх готують до виселення , пропонуючи житло в «маневреному житловому фонді», якого в Маріуполі просто немає. Фактично це означає – вас виселяють на вулицю, витягайте речі та йдіть куди хочте. Головне – звучить красиво», – пише Андрющенко.

• У Сєвєродонецьку окупантами знищена місцева ТЕЦ, одна з найбільших в Україні теплоцентралей. Про це йдеться в повідомленні на офіційному телеграм-каналі Енергоатому: «В результаті бойових дій в Луганській області практично повністю зруйнована Сєвєродонецька ТЕЦ». Вона постачала тепло та електрику для міста Сєвєродонецьк і об'єднання «Азот».

• Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив про  черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських вояки. У штабі вже назвали це найбільшим обміном полоненими від початку повномасштабного російського вторгнення. Серед 144 звільнених – 95 оборонців «Азовсталі» і зокрема  43 військовослужбовці полку «Азов», йдеться в повідомленні.

• У російській окупаційній адміністрації Херсону, заявили, що готуються до проведення «референдуму»  щодо приєднання до рф, повідомляє Радіо Свобода. Так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації» Херсонської області Кирило Стремоусов оприлюднив відео, в якому заявив: «Так, ми готуємося до референдуму – і ми його проведемо». Не очікуючи результатів фейкового «плебісциту» він заявив, що Херсон має стати «повноправним членом» росії.

 Поділитися