MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Генштаб скасував рішення про обмеження поїздок між областями для військовозобов’язаних

06.07.2022   
ХПГ-інформ
Документ відправлено на доопрацювання.

Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час скасовано і відправлено на доопрацювання. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний

Він наголосив, що документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України.  

«Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави, – написав Залужний. – Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання». 

Оновлений документ планують розробити на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. 


Нагадаємо, вчора широкого розголосу набув новий Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Відповідно до цього документу, військовозобов’язані мають отримувати дозвіл Територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів) для виїзду за межі областей. Протягом дня різні речники подавали протилежні трактування Порядку. А увечері президент Володимир Зеленський звернувся до Генштабу з вимогою доповісти йому про ситуацію щодо необхідності отримувати спецдозволи для поїздок Україною чоловікам призовного віку.

 Поділитися