MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 липня – головне за день

18.07.2022   
ХПГ-інформ
У «ДНР» страта загрожує ще одному британцю; окупанти викрали начальника служби охорони навколишнього середовища Запорізької атомної електростанції; у Криму представники центру «Е» пропонували громадському журналісту Ролану Османову записати ролик, в якому він підтримує дії російської армії в Україні – коротко про важливе.

Джон Гардінг, фото: ВВС

• У так званій «ДНР» страта загрожує ще одному громадянину Британії, повідомляє ВВС. Російське телебачення оприлюднило відео з полоненим британцем Джоном Гардінгом. На відео чоловік просить про допомогу Бориса Джонсона, адже його можуть стратити. Гардінг, що, схоже, був парамедиком  у складі полку «Азов», потрапив у полон к травні, коли склав зброю разом з іншими захисниками Маріуполя на  заводі «Азовсталь». Нагадаємо, у «ДНР» вже засудили до страти британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також та марокканця Саадуна Брагіма. Так званий «суд» визнав їх винними у спробі насильницького захоплення влади, а також у проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності. 

• Окупанти викрали начальника служби охорони навколишнього середовища Запорізької атомної електростанції, повідомляє державне підприємство Енергоатом». 17 липня загарбники захопили і вивезли в невідомому напрямку Ігоря Квашніна. Зараз  його місце знаходження неможливо встановити. «Нагадаємо, служба відповідає за безпеку навколишнього середовища АЕС, тобто відсутність забруднення будь якими речовинами включаючи радіоактивні», – зазначають в «Енергоатомі». 

• В окупованому Криму представники центру протидії екстремізму пропонували громадському журналісту та активісту Ролану Османову записати ролик, в якому він підтримує дії російської армії в Україні. Він відмовився. Про це йдеться в повідомленні Кримської солідарності. У разі згоди на Османова обіцяли не заводити протокол за непокору поліції. Нагадаємо, Ролана Османова викрали невідомі в масках 13 липня. Довгий час його місцеперебування було невідомим. Згодом активіст кримськотатарського національного руху Лемар Юнусов повідомив, що Ролан Османов перебуває в Центрі протидії екстремізму. Його звинувачують в «публічних діях, направлених на дискредитацію російської армії», а також у «невиконанні законних вимог співробітника поліції». До оселі Османова в селі Урожайне Сімферопольського району також прийшла поліція. Під дискредитацією російської армії росіяни розуміють репост тексту Миколи Полозова, в якому той назвав бомбардування українських міст фашизмом. 

• Сьогодні ще тисяча українських громадян змогла евакуюватися з окупованих територій через Печенізьку дамбу. Про це повідомив телеграм-канал Борівської селищної ради. «Жителі окупованих територій не полишають спроб виїхати з окупації. Сьогодні відбулася чергова евакуація через дамбу поблизу Печеніг. Загалом евакуйовано близько 1000 людей, серед яких і мешканці Борівської громади», – йдеться у повідомленні.


 

 Поділитися