MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 серпня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 серпня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 серпня 2022 року

20.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілів Харківської області, 20 серпня, фото: Харківська обласна прокуратура

Наслідки обстрілів Харківської області, 20 серпня, фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 20 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вночі російські військові завдали ракетного удару по м. Харків та області. Були обстріляні об‘єкти критичної інфраструктури в Індустріальному та Немишлянському районах м. Харків, в Чугуївському та Харківському районах області. Пошкоджено будівлі та спецтехніку. Попередньо, російські військові обстріляли Харківщину ракетами типу С-300 з території Бєлгородської області РФ (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5552, https://t.me/police_kh_region/11539).

У цей день російські військові обстріляли Харківський, Богодухівський та Ізюмський райони Харківської області. Пошкоджені приватні будинки, господарчі споруди, горіли гаражі, офісні споруди (https://t.me/synegubov/3961).

Протягом дня російські військові обстрілювали з артилерії, били з танків та мінометів по цивільним об’єктам Дергачівської об’єднаної громади Харківського району Харківської області: с. Прудянка, с. Цупівка, с. Дементіївка, с. Питомник, с. Руська Лозова, а також територіям Безруківського, Слатинського, Прудянського, Токарівського, Русько-Лозівського старостинських округів. У с. Лещенки двоє місцевих мешканців — чоловіки 59-ти і 66-ти років — отримали осколкові ураження середньої тяжкості внаслідок вибуху ворожого снаряду, медики швидкої допомоги доставили постраждалих до лікарні. У смт Слатине загинула жінка 50 років. Попередньо, обстріли російські війська здійснили ракетами типу С-300 з території Бєлгородської області РФ. https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid04B8UQ88s5d5FiYeGc4zmZ7s4mWGmX1KnVhxhokDgCqLWnW2ufYAAm4NZ9AL442atl, https://t.me/prokuratura_kharkiv/5562

Протягом 20 серпня 2022 року російські військові обстріляли із ствольної та реактивної артилерії с. Руські Тишки Циркунівської об’єднаної громади Харківського району, с. Шестаково Старосалтівської об’єднаної громади, Піщаного Петропавлівської об’єднаної громади та Печеніги Печенізької об’єднаної громади Чугуївського району. Внаслідок обстрілу с. Циркуни Циркунівської об’єднаної громади Харківського району Харківської області горіла господарча будівля площею 80 кв. м.. Також російські військові завдали авіаційних ударів по с. Мосьпаново Малиновської об’єднаної громади, с. Старий Салтів Старосалтівської об’єднаної громади Чугуївського району та с. Гусарівка Балаклійської об’єднаної громади Ізюмського району Харківської області (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5562, https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid02sEj4kP5jKMzf6CVeqejekTpQowcEYDPeUVPiCc4qcuSciAbhpn9wZJhCgYxavNL2l).

Також 20 серпня 2022 року російські військові обстріляли с. Подвірки Солоницівської об’єднаної громади, с. Лужок Малоданилівської об’єднаної громади Харківського району, с. Слобожанське Слобожанської об’єднаної громади Чугуївського району, та с. Ковалі Золочівської об’єднаної громади Богодухівського району Харківської області (https://t.me/police_kh_region/11548).

20 серпня 2022 року на місці влучання 18 серпня ракети у триповерховий житловий будинок в Салтівському районі продовжувалися пошукові роботи. Знайдено тіла ще 3 загиблих. Таким чином, наразі загальна кількість загиблих від цього удару налічує 18 людей (https://t.me/synegubov/3961).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбито щонайменше 1 цивільну особу.

Поранено щонайменше 2 цивільних осіб.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 10 об’єктів цивільної інфраструктури.

Загалом за добу рятувальники здійснили 18 оперативних виїзди, з яких:

на ліквідацію пожеж — 12, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями — 6, 1 — для проведення аварійно-рятувальних робіт, 3 — для надання допомоги населенню, комунальникам та поліції, 2 — інші виїзди. Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Чугуївському (1) та Харківському (5) районах області.

За добу піротехніки ДСНС ліквідували 19 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2545).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися