MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘В силах зупинити цю війну’— дайджест російських протестів

17.09.2022    доступно: in English
Наші інформ.
Проукраїнські гасла на виборчих бюлетенях. Боротьба за свідомість дітей. Бесланські матері проти війни. Величезна ковдра, що закриє найбільший телевізор. Розповідаємо, як минулого тижня росіяни боролися з режимом.

Галина Семенова та Валерія Демидова, акція біля міністерства оборони

Галина Семенова та Валерія Демидова, акція біля міністерства оборони

Про дітей 

Осетинка, яка втратила чоловіка та дітей під час теракту в Беслані, виступила проти війни — повідомляє телеграм-канал Феміністського Антивоєнного Спротиву (ФАС). Емма Тагаєва публічно звернулася до співвітчизни_ць, називаючи війну нелюдською і безглуздою.

Телеграм-канал Феміністичний антивоєнний спротив опублікував фотографію жінки з антивоєнним плакатом:

“Звернення матері з Беслана. Я — Тагаєва Емма. У мене в теракті в Беслані загинули двоє синів та чоловік. Я звертаюся, як мати, яка втратила своїх дітей, до всіх осетин. Війна проти України нелюдська, безглузда.

У 2004 році путінські генерали обстріляли школу в Беслані гранатометами та вогнеметами. На крові бесланських дітей Путін відмінив вибори глав республік. Ми втратили право вибору. Зараз у в'язницях Ростова перебувають 36 наших синів, братів за мітинги у Владикавказі. Хто їх посадив, якщо не путінський режим?

Осетини, ви повинні усвідомлювати, що українці нічого поганого нам не зробили, а Путін засудив дітей у Беслані і позбавив нас усіх цивілізованих прав людини. Я закликаю всіх матерів звернутися до своїх синів не стати вбивцями, виконуючи наказ ката Беслана”.

Емма Тагаєва, чиї діти і чоловік загинули в Беслані

Емма Тагаєва, чиї діти і чоловік загинули в Беслані

У Карелії суд оштрафував багатодітну матір Наталю через репости у «Вконтакте». Про це розповів телеграм-канал “7х7 — Горизонтальная Россия”. Її визнали винною за статтею про дискредитацію російської армії. “Фото я виставляла для того, щоб зупинити це божевілля, бо гинуть діти — і там, і тут”, — пояснила Наталя.

*

 Учасниці Феміністського Антивоєнного Спротиву залишили антивоєнний напис біля школи в Санкт-Петербурзі — повідомляє телеграм-канал #ОЧНИСЬ! 

За словами активісток, їхні дії приурочені до введення в російських школах пропагандистських уроків “Розмови про важливе”: “Ми хочемо нагадати, що всьому найважливішому навчають не для війни, і висловлюємо підтримку батькам та вчителям, які знають, що це так”.

Напис біля школи в Санкт-Петербурзі, фото: Феміністичний Антивоєнний Спротив

Напис біля школи в Санкт-Петербурзі, фото: Феміністичний Антивоєнний Спротив

*

На сайті "Розмов про важливе" з'явилася оновлена ​​версія програми уроку “Наша країна — Росія” — повідомляє телеграм-канал #ОЧНІСЬ! З плану зникли згадки України, “спецоперації”, військових баз НАТО і захисту “руських людей Донбасу”.

За старою версією методички результатом уроків мало стати “розуміння учнями цілей СВО, що жителі ДНР і ЛНР — російські люди, тому важливе їх повернення Росію. Російські військові — герої”.

Також для боротьби з методичкою канал “Альянс Учителей” склав шаблони заяви щодо відмови від проведення та відвідування “Розмов про важливе” для вчителів і батьків.

Вуличні акції 

Біля Міністерства оборони в Москві затримали Галину Семенову та Валерію Демидову, які вийшли на антивоєнну акцію — повідомляє “ОВД-Инфо”. Дівчата, одягнені в українські жалобні костюми, тримали рушник з написом «No war».

*

У Самарі затримали Андрія Жвакіна, який проводив одиночний пікет із плакатом «Ми в силах зупинити цю війну» — повідомляє “ОВД-Инфо”. На нього склали протокол про дискредитацію російської армії.

Андрій Жвакін, Самара

Андрій Жвакін, Самара

У Москві затримали двох жінок через антивоєнні значки на прощанні з Михайлом Горбачовим 3 вересня. “ОВД-Инфо” повідомляє: Олександру Кисельову та ще одну жінку, яка побажала не публікувати своє ім'я, визнали винними за статтею про дискредитацію російської армії. Жінкам призначили штраф.

Під час розгляду справи Кисельової суддя не стала звертати увагу на невеликий дохід жінки та на те, що на її утриманні перебуває 80-річна мати. Її оштрафували на 3.5 мінімальних розміри оплати праці.

На засіданні у справі іншої жінки, яка побажала залишитися анонімною, адвокат вказала на те, що її підзахисна народилася 1949 року і отримує пенсію менше ніж 30 тисяч рублів. Однак суддя не знайшов підстави призначати штраф нижче за нижчу межу і оштрафував 73-річну жінку на 30 тисяч рублів.

У Пермі (Пермський край) з'явилася нова антивоєнна робота художника ffchw — графіті “З неба повинен падати тільки дощ”. Про це повідомляє телеграм-канал #ОЧНИСЬ!

Антивоєнна робота художника ffchw у Пермі

Антивоєнна робота художника ffchw у Пермі

В Іваново (Іванівська область) затримали Ольгу Назаренко, яка проводила одиночний пікет проти війни та на підтримку політв'язнів, заарештованих за антивоєнну позицію. Про це повідомив адвокат від ОВД-Инфо Оскар Черджиєв, який вирушив на допомогу затриманій.

Ольга Назаренко

Ольга Назаренко

Вибори 

Цими вихідними в Росії пройшли губернаторські вибори. Дехто поєднував голосування з антивоєнними висловлюваннями:

Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм Зеленая лента

Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм "Зеленая лента"

Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм Зеленая лента

Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм "Зеленая лента"

 Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм Зеленая лента

Написи на бюлетенях під час виборів російських губернаторів. Фото: інстаграм "Зеленая лента"

За (ре)пост 

Проти жителя Копейська (Челябінська область) Петра Боровинських порушили кримінальну справу про повторну дискредитацію армії РФ. Про це повідомляє ОВД-Инфо. Слідство вважає, що чоловік розмістив відомості, де дії російських військових “характеризуються як терористичні”. За словами Петра Боровинських, слідчий повідомив, що справу порушили через пости про обстріл Маріуполя у його паблику у “ВКонтакте”.

Проти 60-річного жителя Липецька (Липецька область) завели кримінальну справу за статтею про «фейки» про російську армію — пише “Тайга-инфо”. Силовики провели у його квартирі обшук. За версією слідства, у березні підозрюваний опублікував деякі “свідомо неправдиві відомості” про дії російської армії “через адміністрований канал на медіаплатформі”.

На ютуб-блогера Дмитра Іванова, відомого як Камікадзе Ді, порушили кримінальну справу за статтею про “фейки”. Про це розповів ОВД-Инфо. Приводом для кримінального переслідування стали ролики, в яких Іванов розповідав про російський авіаудар по драматичному театру в Маріуполі і негативно відгукувався про виступ представниці МЗС Марії Захарової.

У Ставропольському краї суд оштрафував місцеву мешканку за статтею про дискредитацію армії через коментар у “ВКонтакті”. Про це повідомляє ОВД-Инфо.

Ось що жінка написала про солдатів російської армії:

“Скільки з них зіп'ється через п'ять років? Хто з них матиме сучасний біонічний протез? Хто з них забуде українських убитих дітей, за яких їм прикололи ордени мужності?”

Ще в матеріалах адміністративної справи згадуються її коментар із фразою “Слава Україні” та аватарка у “ВКонтакте” з написом “Нi війні”.

Сюр 

Радянський районний суд оштрафував мешканку Новосибірська Каталісу Гольдіну за статтею про дискредитацію російської армії через наклейку на ноутбуці. Про це повідомляє ОВД-Инфо. Приводом для складання протоколу стали наклейки “Ні війні”, “Україно, я з тобою!” і “Солнечный круг, небо вокруг”. Згідно з ухвалою суду, вона тримала ноутбук у руках, “демонструвала його оточуючим” і тим самим дискредитувала російську армію.

*

 У Москві біля Мавзолею затримали активіста Костянтина Фокіна з плакатом “Не убий”. На нього склали протокол щодо статті про дискредитацію збройних сил. Про акцію та арешт повідомляє ОВД-Инфо. Фокіна вже затримували з цим плакатом 1  вересня.

Пікет Костянтина Фокіна біля мавзолею

Пікет Костянтина Фокіна біля мавзолею

“Z — це Заксенхаузен, концентраційний табір”

На міській площі Костроми 51-річний чоловік зламав літеру Z, що світиться. За це його визнали винним за статтею про вандалізм, пише ОВД-Инфо.

*

У Свердловській області до батьків антивоєнного активіста Руслана Колобова двічі приходили співробітники поліції з вимогою повідомити про місцезнаходження їхнього сина. За інформацією ОВД-Инфо, Колобова затримали 2 вересня біля будівлі адміністрації Єкатеринбурга. Він стояв із плакатом “Z=свастика”. 

В Іркутську сміттєвоз з літерою Z закидали жовтою та синьою фарбами — повідомляє Телеграм канал Activatica.org. Невідомий кинув дві ємності з фарбою, коли сміттєвоз проїжджав повз нього, і втік.

ЗМІ 

В Одинцово (Московська область) пройшли масові обшуки у чотирьох співробітниць та директора порталу «Одинцово-ИНФО» Андрія Остроухова — пише ОВД-Инфо. Обшуки пройшли в рамках кримінальної справи про поширення “фейків” про дії армії РФ через публікації на порталі “Одинцово-ИНФО”.

Силовики прийшли з обшуком у квартиру головного редактора “Вечерних ведомостей” Владислава Постнікова в Єкатеринбурзі. Раніше газету двічі оштрафували за статтею дискредитації збройних сил РФ. Про це повідомляє ОВД-Инфо.

Також за даними Тайга-Инфо, у Владислава Постнікова заарештували банківські рахунки на 5 млн рублів.

Публічні люди 

Міністерство культури Свердловської області попросило концертний майданчик Tele-club враховувати антивоєнну позицію артист_ок при організації виступів. У листі директору майданчика міністр нагадує про статті про дискредитацію та “фейки” про армію РФ. Про це повідомляє телеграм-канал #ОЧНИСЬ!

*

В Іркутську скасували концерт піаністки Поліни Осетинської. Офіційна версія — хвороба музикантки. Це другий випадок скасування її виступу за вересень.

ОВД-Инфо повідомляє, що 24 лютого піаністка опублікувала фотографію значка зі словами “Нi війні” та підписом “Чорний день нашої історії”, а пізніше підтримала звернення російських НКО до президента, присвячене припиненню війни.

Ковдра, якою можна закрити найбільший телевізор 

Російська художниця Алевтина Єлсукова пошила ковдру у вигляді телевізійної таблиці та продала його на аукціоні, щоб на виручені гроші купити ковдри українським біженцям — пише Телеграм-канал ФАО.

Ось що написала Алевтина про свою роботу:

“Ця ковдра могла б закрити найбільший плазмовий телевізор, щоб ніхто його більше не дивився <...> ковдру можна купити. Чим дорожче, тим більше зможу купити теплих ковдр та передати їх до центру гуманітарної допомоги біженцям. Адже вже осінь”.

Ковдра у вигляді телевізійної таблиці, робота художниці Алевтини Єлсукової

Ковдра у вигляді телевізійної таблиці, робота художниці Алевтини Єлсукової


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо7х7  – Горизонтальна Росіяidelreal.org, телеграм-каналів  Веснай інших. 

 Поділитися