MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  12 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 вересня 2022 року.

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 вересня 2022 року

18.09.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Вовчанськ, 18 вересня. © Національна поліція

Вовчанськ, 18 вересня. © Національна поліція

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 18 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


За даними Суспільного із посиланням на голову Харківської ОВА Олега Синєгубова, близько першої години ночі окупанти обстріляли територію Чугуївської громади. Виникла пожежа на нежитловому комплексі споруд, інформація про постраждалих уточнюється (https://suspilne.media/282906-rf-vnoci-18-veresna-obstrilala-cuguivsku-gromadu-na-harkivsini/, https://t.me/synegubov/4266, https://t.me/suspilnekharkiv/17362).

За даними поліції Харківської області, о 9.00 російські війська обстріляли деокупований Вовчанськ. Ворожий вогонь прийшовся на багатоповерховий будинок. Загинув 64-річний військовий російської федерації у відставці, який останні кілька років проживав у місті. На місце події відразу прибули працівники відділу поліції №1 Чугуївського РУП, задокументували факт збройної агресії рф та зібрали речові докази. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/12262, https://suspilne.media/283397-rosijski-vijska-obstrilali-deokupovanij-vovcansk-zaginuv-kolisnij-vijskovij-rf/, https://t.me/suspilnekharkiv/17399).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

За даними Голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, протягом доби російські окупанти обстрілювали населені пункти Харківщини вздовж лінії зіткнення та кордону з рф в Куп'янському, Ізюмському, Чугуївському та Харківському районах. Ворожими обстрілами пошкоджені житлові будинки, господарчі споруди та об'єкти інфраструктури (https://t.me/synegubov/4269, https://suspilne.media/283120-vnaslidok-rosijskih-obstriliv-kupanska-poranenna-otrimav-11-ricnij-hlopcik-sinegubov/, https://t.me/suspilnekharkiv/17384).

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомляв, що в Куп'янську поранення отримав хлопчик 11 років, в Чугуївському районі з пораненнями госпіталізована 65-річна жінка (https://t.me/synegubov/4269, https://suspilne.media/283120-vnaslidok-rosijskih-obstriliv-kupanska-poranenna-otrimav-11-ricnij-hlopcik-sinegubov/, https://t.me/suspilnekharkiv/17384).

Окремо Олег Синєгубов вкотре попередив про мінну небезпеку. Протягом доби на мінах підірвались 6 мирних мешканців. 2 людей підірвалися на авто в Дергачівському районі, ще 2 — в Ізюмському, 2 — в Чугуївському. Усі вони госпіталізовані з пораненнями (https://t.me/synegubov/4269, https://suspilne.media/283120-vnaslidok-rosijskih-obstriliv-kupanska-poranenna-otrimav-11-ricnij-hlopcik-sinegubov/, https://t.me/suspilnekharkiv/17384).

Убито принаймні одну людину.

Поранено принаймні вісім цивільних осіб.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися