MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  12 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 вересня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 вересня 2022 року

19.09.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Ексгумація тіл в Ізюмі, 19 вересня. © Олександра Новосел / Суспільне

Ексгумація тіл в Ізюмі, 19 вересня. © Олександра Новосел / Суспільне

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 19 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 1:30 ворог завдав ракетного удару по об'єкту інфраструктури в Чугуївському районі. На щастя, без постраждалих (https://t.me/synegubov/4280).

Вранці російські військові обстріляли місто Дергачі Харківського району з артилерії та скинули над містом з безпілотників міни з відкладеною детонацією (https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid0mkqGqott1WmCecWTHFKnbsLjozeX9s8epQDkb9dvqXaDyYD8nF3haPQxBaPTpkM8l, https://t.me/der_rada/2639).

У Цупівці Харківського району двоє чоловіків 35-ти і 27-ми років наїхали автомобілем на міну і підірвалися. Обидва постраждалі залишились живими та були оперативно доставлені до лікарні медиками швидкої допомоги (https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid0mkqGqott1WmCecWTHFKnbsLjozeX9s8epQDkb9dvqXaDyYD8nF3haPQxBaPTpkM8l).

Протягом доби російські військові обстрілювали населенні пункти Кудіївка, Глибоке, Стрілеча,Козача Лопань та Гоптівка Харківського району, Гур'їв Козачок та Івашки Богодухівського району, Кам'янка Ізюмського району, а також Куп’янськ, Шевченкове та Голубівка Куп’янського району (https://suspilne.media/283427-okupanti-obstrilali-11-naselenih-punktiv-na-harkivsini-genstab/, https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid031pCFPhr5nTKFSBxicJkQKMguKmx7EYHr6VCqK88ghcoWssLnewbq7m65H6qnBKEal, https://suspilne.media/283507-rosijski-okupanti-obstrilali-sim-naselenih-punktiv-harkivsini-genstab/, https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/412747484371669).

Протягом доби в Куп'янському районі 3 людей зазнали поранень (https://t.me/synegubov/4280).

Поблизу Ізюму триває ексгумація тіл загиблих з місця масового поховання. Протягом 4 діб ексгумовано 146 тіл, переважна більшість з яких — це цивільні особи, в тому числі 2 дітей. У частини загиблих є ознаки насильницької смерті, є тіла зі зв'язаними руками та слідами катувань. У померлих також виявлені мінно-вибухові травми, осколкові та колото-різані поранення. Виявлені випадки, коли в одному захованні було два тіла, в іншому — чотири (https://t.me/synegubov/4270, https://suspilne.media/283379-v-izumi-eksgumuvali-vze-blizko-150-til-zagiblih-za-cas-okupacii-policia/).

У м. Ізюм була виявлена облаштована російськими військовими катівня. Російська армія під час окупації Ізюма на Харківщині влаштувала катівню у місцевому райвідділку поліції. Тут утримували жителів міста й катували людей. Вже знайшли журнали зі списком затриманих, які вели російські військові, а також інструменти катувань — електричні кабелі. (https://suspilne.media/283415-ak-vigladae-kativna-rosijskih-okupantiv-u-rajviddilku-policii-izuma-fotoreportaz/, https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid04FqnPmtzuDwmFz72eouvb4anwftoaZR6qdRAmtZxgauhVSCzykbsDj9t4W4RHc4Jl&id=100002276907245).

Катівня в Ізюмі, 19 вересня. © Олександра Новосел / Суспільне

Катівня в Ізюмі, 19 вересня 2022 року. © Олександра Новосел / Суспільне

У частині досі окупованої Борівської громади Ізюмського району російські військові масово заселяються у будинки місцевих жителів та інші будівлі. Відомі випадки, що у людей забирають транспортні засоби та інше майно (https://suspilne.media/283488-na-okupovanij-castini-harkivsini-rosiani-masovo-zaselautsa-do-budinkiv-miscevih-selisna-rada/).

Станом на 19 вересня 2022 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації на території Харківської області поранено 171 дитину, загинуло — 55. У Харкові пошкоджено 253 заклади освіти, з них — 132 школи. Знищено повністю 21 заклад освіти (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5957). 

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Поранено щонайменше 5 цивільних осіб.

Пошкоджено щонайменше 1 об’єкт критичної інфраструктури.

Протягом доби підрозділами ДСНС здійснено 26 оперативних виїздів, з яких: 5 — на ліквідацію пожеж, 2 — на аварійно-рятувальні роботи, 14 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам, 5 — інші виїзди.

На деокупованих територіях Харківщини продовжував працювати зведений загін ДСНС. Бійці загону розбирали завали, демонтували аварійні конструкції зруйнованих будівель, подавали струм від електрогенераторів для забезпечення робіт аварійних служб тощо. У містах Балаклія та Ізюм піротехнічні частини ДСНС обстежували ліній електромереж, автомобільні дороги, газові трубопроводи, залізничні колії, лікарні, кладовища, навчальні заклади, інші забруднені ВНП території. Загалом за добу піротехніки ліквідували 1110 ворожих боєприпасів та вибухівок. Зокрема виявлено велику кількість протипіхотних мін ПФМ-1 (так званих “пелюсток”), які заборонені міжнародними конвенціями (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/pfbid0uaPB4ix1NAkSP5DWytTp8J7LL6F678gtnx5sBwACYMpfpbseXWAqAAzjaFuC5xorl).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися