MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 вересня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  24 вересня 2022 року

24.09.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Після ворожого обстрілу в селище Дворічне зайнялася будівля школи, 24 вересня © ДСНС

Після ворожого обстрілу в селище Двурічне зайнялася будівля школи, 24 вересня © ДСНС

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 24 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Цього дня російські військові вкотре обстріляли пункт базування “швидкої допомоги” у с. Заріччя Харківської області. Було пошкоджено будівлю та ще один спецавтомобіль (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/09/24/armiya-rf-obstrelyala-punkt-bazirovaniya-brigad-skoroj-na-harkovshhine/).

Зранку російські військові обстріляли школу у с. Двурічне Харківської області. Внаслідок обстрілу у триповерховій будівлі школи виникла пожежа. Загальна площа пожежі склала 2000 квадратних метрів. Горіли дерев’яні перекриття та приміщення (https://www.newsroom.kh.ua/news/v-harkovskoy-oblasti-iz-za-obstrela-rossiyan-zagorelas-shkola-foto).

Після ворожого обстрілу в селище Дворічне зайнялася будівля школи, 24 вересня © ДСНС

Після ворожого обстрілу в селище Двурічне зайнялася будівля школи, 24 вересня © ДСНС

У Харківському районі Харківської області цього дня підірвався та отримав поранення через вибух снаряду 40-річний чоловік (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/09/25/v-harkovskoj-oblasti-minnaya-opasnost-ostaetsya-vysokoj/).

У Куп’янському районі Харківської області поранення за добу дістали семеро людей (https://tsn.ua/ukrayina/na-harkivschini-okupanti-obstrilyali-naseleni-punkti-v-5-rayonah-a-na-mini-pidirvavsya-mirniy-zhitel-ova-2165479.html).

У Чугуївському районі Харківської області внаслідок обстрілів запалало агропідприємство (https://kharkov.comments.ua/news/war/2022/12971-v-harkovskoy-oblasti-vrazheskie-obstrely-vyzvali-dva-pozhara-podrobnosti.html).

У Харківській області, загалом, російські військові завдавали вогневого ураження з танків, мінометів та ствольної артилерії в районах населених пунктів Гоптівка, Стрілеча, Івашки, Олександрівка, Подоли, Куп’янськ та Горохуватка (https://mykharkov.info/news/okupanti-z-tankiv-minometiv-ta-stvolnoyi-artileriyi-obstrilyali-nizku-naselenih-punktiv-na-harkivshhini-genshtab-zsu-46677.html).

Цього дня було повідомлено, що перед українським контрнаступом, 28 серпня 2022 року, з окупованих територій росіяни відправили дітей у літні табори. Однак після наступу українських військових, дітей батькам не повернули. Постраждало, як мінімум, 13 сімей (https://24tv.ua/rosiyani-ne-povertayut-batkam-ditey-yakih-zabrali-litni-tabori_n2164313).

Також було повідомлено, що у с. Стрілеча Харківської області російські військові облаштували свій штаб у місцевій школі (https://tsn.ua/exclusive/kazarma-u-pidvali-psihlikarni-i-kativnya-u-pidsobci-kramnici-yak-rosiyani-piv-roku-zhili-u-selischi-na-harkivschini-2164882.html). Крім того, у Обласній психіатричній лікарні російські військові облаштували катівню та казарми. Внаслідок бойових дій у будівлі вибиті шибки. Катівню також облаштували у складському приміщенні місцевого магазину. Людей катували відповідно до списків, які складалися ФСБ. До місцевих жителів приходили російські солдати вночі та забирали. Скільки саме людей постраждало, сказати важко, але вже за час роботи зрозуміло, що їх більше сотні (https://tsn.ua/exclusive/kazarma-u-pidvali-psihlikarni-i-kativnya-u-pidsobci-kramnici-yak-rosiyani-piv-roku-zhili-u-selischi-na-harkivschini-2164882.html).

Цього ж дня були показані руйнування центру селища Козача Лопань Харківської області (https://hromadske.radio/publications/vony-tut-gvaltuvaly-divchat-predstavnyk-derhachivs-koi-mis-krady-pro-kativniu-okupantiv-u-kozachiy-lopani).

Катівня на овочебазі у Козачій Лопані © Анна Черненко / Громадське Радіо

Катівня на овочебазі у Козачій Лопані © Анна Черненко / Громадське Радіо

Також повідомлялося про руйнування підприємства на Дергачівщині. Там певний час знаходилися російські військові (https://dumka.media/ukr/war/1664028154-zdorenko-pokazav-shcho-rashisti-zrobili-z-odnim-iz-fermerskih-gospodarstv-harkivshchini).

Крім того, цього дня у с. Козача Лопань Харківської області було знайдено ще одну братську могилу. Скільки людей там поховано, досі невідомо (https://gx.net.ua/obshhestvo/region/shhe-odna-bratska-mogila-i-kativnya-na-deokupovanij-harkivshhini-na-misce-pohovannya-pribudut-slidchi.html).

Також було повідомлено, що в м. Балаклії катуванням піддавалися працівники ДСНС, які залишилися в місті. Всього їх залишилося 17. Вони виконували свої службові обов’язки, однак з часом їх всіх обвинуватили у шпіонажі на користь України. У полоні побували майже всі працівники ДСНС. Під час окупації російські військові захопили майже всю спецтехніку, необхідну для тушіння пожеж, і не давали її використовувати. Полонені знаходилися у камерах в райвідділку — по 7-8 людей у невеликій камері. У людей не було належного доступу до питної води та їжі. У камерах було надмірно волого, не було світла. Жінка, яка є співробітником ДСНС, побувала у полоні з 12 серпня 2022 року. Чоловік жінки також був у полоні 40 діб. Всіх співробітників ДСНС у полоні били. Використовували електричний струм, стріляли у спину, імітуючи страту.  У полоні також побував іще один чоловік. Він підтвердив жорсткі умови в камерах для полонених. Врешті, 19 серпня 2022 року, рятувальників вивезли через блокпости у бік Харкова і там залишили: за словами окупантів, “депортували їх” (https://kharkov.comments.ua/news/war/2022/12967-spasateli-balaklei-rasskazali-o-plene-vo-vremya-okkupacii-goroda.html).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) 

Вбитих немає.

Поранених щонайменше 8 людей.

Незаконно позбавлено волі щонайменше 17 людей.

Катовано щонайменше 17 людей.

Незаконно вивезено до Росії щонайменше 13 дітей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 8 об’єктів.

Всього за минулу добу на Харківщині фахівці ДСНС здійснили 21 оперативний виїзд. Сім — на ліквідацію пожеж; один — на аварійно-рятувальні роботи; десять — для надання допомоги населенню, поліції та комунальним службам, три — інші виїзди (https://kharkov.comments.ua/news/war/2022/12971-v-harkovskoy-oblasti-vrazheskie-obstrely-vyzvali-dva-pozhara-podrobnosti.html).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися