MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  12 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 вересня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 вересня 2022 року

21.09.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Холодногірський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Холодногірський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 21 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вночі російські військові, попередньо з РСЗВ “Смерч”, обстріляли Холодногірський район м. Харкова. Внаслідок обстрілу пошкоджено дах, 8 та 9 поверхи  житлового будинку. З-під завалів рятувальники дістали десять мешканців. Ще один снаряд влучив біля іншої дев’ятиповерхівки, пошкоджено технічний поверх. Отримав поранення чоловік. Також від ракетних влучань часткового руйнування зазнала промислова будівля  (https://t.me/synegubov/4287,  https://t.me/prokuratura_kharkiv/5987).

Холодногірський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Холодногірський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Близько 21:30 російські військові обстріляли Київський район м. Харкова. Снаряд влучив у гаражний кооператив, який раніше вже зазнавав обстрілів з боку російської армії. Внаслідок обстрілу відбулось займання площею майже 200 кв. м: повністю зруйновано 10 гаражів, пошкоджений легковий автомобіль  ГАЗ 2131. Жертв та постраждалих немає (https://suspilne.media/284253-obstril-harkova-21-veresna-u-kiivskomu-rajoni-gorili-garazi/; https://t.me/prokuratura_kharkiv/6017).

Київський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Київський район, 21 вересня © Харківська обласна прокуратура

Також у цей день російські військові  обстріляли м. Куп'янськ Харківської області. Внаслідок обстрілу  поранень  зазнали 5 людей, серед яких 13-річний хлопчик. Решта постраждалих — чоловіки 36-ти, 47-ми та 63-х років та 83-річна жінка. Усі постраждалі госпіталізовані та отримують медичну допомогу (https://t.me/synegubov/4298).

Також російські військові  обстріляли с. Стрілеча Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілу поранення отримала 55-річна жінка  (https://t.me/synegubov/4298).

Також російські військові  обстріляли Чугуївський  район, Харківської області. Ракетним ударом пошкоджено верхній шлюз Печенізької дамби. Ситуація на об'єкті під контролем, загрози прориву дамби немає (https://t.me/synegubov/4301).

21 вересня 2022 року неподалік с. Гракове, Чугуївського району, Харківської області  під час проведення ремонтних робіт підірвалися на міні 2 співробітників "Харківобленерго" та 1 співробітник ДСНС. На жаль, 1 з них загинув, 2 госпіталізовані з пораненнями (https://t.me/synegubov/4301).

21 вересня 2022 року співробітники поліції, ДСНС разом з представниками  Харківської обласної військової адміністрації  завершили здійснення евакуації  пацієнтів з Харківської обласної психіатричної лікарні № 1 у с. Стрілеча Харківського району Харківської області. За три дні евакуаційних заходів вдалось вивезти близько 600 громадян. Правоохоронці доставили хворих під супроводом працівників лікарні до Харкова, де їх розмістили у медичній установі та забезпечили всім необхідним (https://t.me/police_kh_region/12325).

Станом на 21 вересня 2022 року з початку деокупаційних заходів  у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України зареєстровано 376 воєнних злочинів, з яких найбільше за ст. 438 КК України — 336, за ст. 111-1 КК України — 34 та інші (https://t.me/police_kh_region/12330).

За інформацією заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка, станом на 21 вересня 2022 року у Харківській області руйнувань зазнали — 4 890 приватних будинків та 2 959 багатоповерхівок (https://t.me/kt20220224/1942).

Загалом за добу рятувальники здійснили 28 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж — 6, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями — 2, 4 — на проведення аварійно рятувальних робіт, 9 — для надання допомоги населенню, комунальникам та поліції,  9 — інші виїзди.

Зведений загін ДСНС продовжує виконувати завдання з відновлення нормальних умов життєдіяльності на деокупованих територіях Харківщини. Аварійно-рятувальні роботи, розчищення завалів зруйнованих будівель, укріплення аварійних елементів мосту, розчищення від дерев місця встановлення понтонної переправи через р. Сіверський Донець та інші невідкладні роботи проводились у містах Балаклія та Ізюм.

За добу піротехніки ДСНС ліквідували 456 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2653).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Поранено щонайменше 9 осіб.

Загинула щонайменше 1 особа.

Пошкоджено не менше 13  цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися