MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 вересня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  12 вересня 2022 року.

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 вересня 2022 року

22.09.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Російська армія скидала парашутовані бетонобійні авіабомби ФАБ-500 на житлові масиви Куп’янська, 22 вересня © Харківська обласна прокуратура

Російська армія скидала парашутовані бетонобійні авіабомби ФАБ-500 на житлові масиви Куп’янська, 22 вересня © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 22 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


14:57 — згідно з повідомленням Харківської обласної прокуратури, 22 вересня прокурори Куп’янської окружної прокуратури Харківської області спільно з поліцейськими під час огляду міста Куп’янськ виявили парашутовані бетонобійні авіабомби ФАБ-500. Вага бойового заряду однієї бомби сягає півтони, довжина — понад 2 метри. Серед всіх місць, де впали ФАБ-500, — житлові масиви. Окупанти скидували бомби прямо на будинки (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6032).

16:01 — згідно з повідомленням поліції Харківської області, за 22 вересня до чергової частини Чугуївського РУП надійшло декілька повідомлень про те, що 8 жителів Чугуївського району підірвались на мінах, які окупанти залишили після себе. Серед постраждалих 67-річна жителька села Гракове та 52-річний житель селища Чкаловське, які отримали вибухові травми. Також поліцейський офіцер громади виявив у полі двох підірваних на міні трактористів. Їх доставили до Чугуївської районної лікарні (https://t.me/police_kh_region/12344, https://suspilne.media/284496-22-veresna-na-harkivsini-8-ludej-pidirvalisa-na-rosijskih-minah-dvoe-z-nih-traktoristi/).

За даними Голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, протягом доби ворог продовжував терор мирного населення Харківщини, обстрілюючи населені пункти, прилеглі до лінії зіткнення та кордону з рф. Масовано обстрілювався Куп'янськ та Куп'янський район. Є постраждалі, в тому числі діти (https://t.me/synegubov/4303, https://suspilne.media/284698-obstrili-ta-mini-na-harkivsini-za-dobu-spitalizuvali-9-ludej/).

За інформацією Центру екстреної медичної допомоги, в Куп'янську поранення отримали 3 людей, в тому числі 2 дітей — хлопчик і дівчинка по 7 років. Їхній стан медики оцінюють як середньої тяжкості. В Куп'янському районі поранення зазнали 4 людини. В Харківському районі, на жаль, загинув 51-річний чоловік (https://t.me/synegubov/4303, https://suspilne.media/284698-obstrili-ta-mini-na-harkivsini-za-dobu-spitalizuvali-9-ludej/).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинула принаймні одна людина.

Поранення отримали щонайменше 15 осіб.

За даними Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, загалом за добу здійснено 23 оперативні виїзди, з яких: 11 — на ліквідацію пожеж, у т.ч. пов'язаними з військовими діями — 2, 3 — на аварійно-рятувальні роботи, 8 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам, 1 — інші виїзди (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2654).

Харківські рятувальники повідомляли, що за добу піротехніки ДСНС ліквідували 1249 ворожих вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2654).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися