MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Липцях на Харківщині знайшли катівнюЧетверо медиків загинули під час евакуації пацієнтів психіатричної лікарні у Харківській області ‘Тримали людей в боксах’ — після деокупації на Харківщині знайшли вже 10 катівень Тиждень у неволі: у Куп’янську окупанти утримували в неволі п’ятьох підлітківВовчанський агрегатний завод: російська катівня за чеченськими лекаламиЖити в окупації 4 місяці, піднімати український прапор на площі. Дві історії з ВовчанськаНа заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводуКатівня на заводі, морг на фермі і дорога життя через дамбу – як живуть люди на тимчасово окупованій частині ХарківщиниВ окупований Ізюм передали ліки для онкохворих – незважаючи на обстріли з боку росіянУ Борівській громаді на Харківщині пошкоджено та розграбовано більшість шкіл

Катівня в Пісках-Радьківських: поліція знайшла чергове місце злочину російської армії

05.10.2022   
ХПГ-інформ
На фотографіях, які зробили правоохоронці, коробка з золотими коронками, протигаз, фалоімітатор. У підвалі, на який правоохоронцям вказали місцеві жителі, окупанти тримали ветеранів АТО, полонених військових, просто цивільних.

Речі, знайдені в підвалі у селі Піски-Радьківські © Сергій Болвінов

Речі, знайдені в підвалі у селі Піски-Радьківські © Сергій Болвінов

На фотографіях, які опублікував начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов, коробка з золотими коронками, протигаз, фалоімітатор. У підвалі, на який правоохоронцям вказали місцеві жителі, окупанти тримали ветеранів АТО, полонених військових, просто цивільних. Сусіди постійно чули звідти крики,  кажуть в поліції.

“На даний момент поліції точно відомо про катування закопування/викопування в землю заживо та застосування протигазу з тліючою тряпкою, розповів Сергій Болвінов. Також в катівні знайдені фалоімітатор, коробку з вирваними зубними протезами, дроти з мотузками і лист з опитуванням одного з чоловіків, які були тут”.


Одразу після деокупації правоохоронці знайшли у Харківській області щонайменше 10 місць, де росіяни незаконно утримували та піддавали тортурам українських громадян. Лише в Ізюмі виявили шість таких катівень.

У Балаклії виявили два таких місця. За словами голови Нацполіції України Ігоря Клименка, під час окупації у місті був розміщений “Омон”, росгвардія та бойовики “ЛНР”. “Людям одягали мішок на голову та виводили до туалету. В катівнях були відсутні санітарні засоби. Друга катівня була більш жорстока. Туди завозили бокси і в них тримали людей. Були тортури, були знущання. Там пускали струм, були знайдені ‘удавки’. Один із загиблих був задушений саме таким чином”, — розповів він.  

У Липцях забирали на “підвал” — у приміщення так званої “народної міліції лнр”. Рашисти застосовували до в'язнів жорстокі тортури, а потім вивезли їх на територію рф. Правоохоронці встановлюють імена потерпілих від рук російської армії.

У селі Стрілеча російські військові облаштували катівні у Обласній психіатричній лікарні та у складському приміщенні місцевого магазину. Людей забирали за списками, які складалися ФСБ.

У Козачій Лопані окупанти тримали людей на овочебазі.

Катівня на овочебазі у Козачій Лопані © Анна Черненко / Громадське Радіо

Катівня на овочебазі у Козачій Лопані © Анна Черненко / Громадське Радіо

У смт. Шевченкове росіяни забирали людей у підвал місцевого військкомату, в якому були встановлені клітки. Деякі з них були розміром з телефонну будку, де людина могла лише сидіти на стільці і не мала змоги лягти.

Катівня в Шевченковому © Донбас.Реалії

Катівня в Шевченковому © Донбас.Реалії

 Поділитися