MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Тиждень у неволі: у Куп’янську окупанти утримували в неволі п’ятьох підлітківВовчанський агрегатний завод: російська катівня за чеченськими лекаламиЖити в окупації 4 місяці, піднімати український прапор на площі. Дві історії з ВовчанськаНа заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводуКатівня на заводі, морг на фермі і дорога життя через дамбу – як живуть люди на тимчасово окупованій частині ХарківщиниВ окупований Ізюм передали ліки для онкохворих – незважаючи на обстріли з боку росіянУ Борівській громаді на Харківщині пошкоджено та розграбовано більшість шкілНа Харківщині російські окупанти розстріляли волонтерів – розвідкаУ міськраді Дергачів показали, що зробили російські війська з громадою (фото)В окупованому Ізюмі почалася примусова мобілізація

‘Тримали людей в боксах’ — після деокупації на Харківщині знайшли вже 10 катівень 

16.09.2022   
ХПГ-інформ
Йдеться передусім про чотири звільнених міста: Вовчанськ, Куп'янськ, Балаклію та Ізюм.

Балаклійський відділок поліції, фото з фейсбук-сторінки МВС

Балаклійський відділок поліції, фото з фейсбук-сторінки МВС

Про ситуацію у Харківській області розповів голова Нацполіції України Ігор Клименко. У звільненій частині регіону зараз працюють понад тисячу поліцейських. Вже відкрито 204 кримінальних провадження щодо воєнних злочинів, скоєних російською армією.

У звільненому від рашистів Ізюмі окупанти влаштували щонайменше шість катівень.

У місцевому лісі знайдено свіже масове поховання. Ігор Клименко заявив, що на цьому цвинтарі — тіла приблизно 445 людей. Це здебільшого цивільні, які гинули у місті з березня.

Масове поховання в Ізюмі. Фото: t.me/currenttime

Масове поховання в Ізюмі. Фото: t.me/currenttime

Окрім цього масового поховання, на деокупованій території вже виявили тіла ще близько 50 загиблих, цитує очільника Нацполіції Суспільне.

Так, наприклад, 11 вересня в селі Залізничному Чугуївського району знайшли тіла чотирьох вбитих місцевих мешканців. “У всіх них — сліди катувань. Троє з них поховані на території домоволодінь, ще один був закопаний на території асфальтного заводу навпроти залізничного вокзалу с. Залізничне. За попередньою версію слідства, потерпілих вбили російські військові, коли окупували вказаний населений пункт”, — йшлося в повідомленні Харківської обласної прокуратури.

Тіло закатованого цивільного у селі Залізничному, фото: Харківська обласна прокуратура

Тіло закатованого цивільного у селі Залізничному. ©Харківська обласна прокуратура

У Балаклії виявили дві катівні. За словами Клименка, під час окупації у місті був розміщений “Омон”, росгвардія та бойовики “ЛНР”. “Людям одягали мішок на голову та виводили до туалету. В катівнях були відсутні санітарні засоби. Друга катівня була більш жорстока. Туди завозили бокси і в них тримали людей. Були тортури, були знущання. Там пускали струм, були знайдені ‘удавки’. Один із загиблих був задушений саме таким чином”, — розповів він.  

Молитва, видряпана на стіні камери однієї з катівень у Балаклії, фото з фейсбук-сторінки Ігоря Клименка

Молитва, видряпана на стіні камери однієї з катівень у Балаклії, фото з фейсбук-сторінки Ігоря Клименка

14 вересня про ситуацію в Балаклії повідомив начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов. За його словами, військові так званої “ЛНР” та чеченської республіки, а також представники омону з міста Тольятті та фсб рф розташувалися в адмінбудівлі поліцейського відділку. У кожному приміщенні утримували від 8 до 15 осіб, за якими таємно вели спостереження.

“У ході огляду будівлі ми виявили дроти, які вели до прихованих відеокамер у приміщеннях, де утримувалися заручники. Люди, зокрема й жінки, спали на полу, а на допитах їх катували електричним струмом. На даний час ми маємо один підтверджений факт смерті людини внаслідок катувань. Нам відомі анкетні дані потерпілого та місце захоронення, відтак будемо проводити ексгумацію для подальших процесуальних дій”, — пояснив Сергій Болвінов.

Ще по одній  катівні правоохоронці знайшли у Куп‘янську та Вовчанську. 

У Куп'янську окупанти тримали в неволі не лише місцеве населенні, але й шість громадян Шрі-Ланки. Їх катували, у двох зірвали нігті. Постраждалих доправили до Харкова.

Як ми вчора повідомляли, в одному з підвалів Куп’янська українські прикордонники виявли п’ятьох підлітків віком від 15 до 17 років. Виявилося, що це студенти медичного училища, мешканці Куп’янського, Ізюмського та Чугуївського районів. Російські військові тримали їх у полоні протягом семи діб.  

Нагадаємо, у Вовчанську російські загарбники влаштували тюрму на Агрегатному заводі.

 Поділитися