MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Довічникам дали можливість умовно-дострокового звільнення — Верховна Рада ухвалила закон

18.10.2022   
ХПГ-інформ

Depositphotos [sunflower соняшник тюрма] Depositphotos

Depositphotos

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроекти 4048 та 4049, які мають гуманізувати норми кримінального законодавства стосовно осіб, довічно позбавлених волі.  Таким чином Україна виконала одну з вимог Європейського суду з прав людини. 

У березні 2019 року ЄСПЛ при розгляді справи «Петухов проти України (№ 2)» дійшов висновку, що система довічного покарання в Україні порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Адже довічно ув’язнені не мають реальної перспективи звільнення, а президентське помилування не вирішує проблеми, адже воно не є ані прозорим, ані передбачуваним. Судді ЄСПЛ взагалі порівняли інститут президентського помилування із «сучасним еквівалентом королівської пощади», гуманним, проте таким, що не надає ніяких процесуальних гарантій засудженим.

Минулого року Конституційний суд України визнав неможливість перегляду довічного ув’язнення неконституційною. КCУ визнав такими, що не відповідають Конституції, частину першу статті 81, частину першу статті 82 Кодексу в тому, що вони унеможливлюють їх застосування до осіб, яких засуджено до відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі. 

Завдяки ухваленню законопроекту, йдеться на сайті ВРУ, “передбачається можливість заміни особі, яка відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, невідбутої частини покарання більш м’яким після фактичного відбування нею не менше п’ятнадцяти років покарання у вигляді довічного позбавлення волі. У такому випадку покарання у виді довічного позбавлення волі може бути замінено на покарання у виді позбавлення волі строком від п’ятнадцяти до двадцяти років”.

 Поділитися