MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Конгресі США пропонують зробити 30 жовтня Міжнародним днем ​​політичних в'язнів

31.10.2022   
ХПГ-інформ
У світі налічується понад мільйон політичних в'язнів.

Пам’ятник В’ячеславу Чорноволу в Києві © Ruslan Lytvyn, Shutterstock

Пам’ятник В’ячеславу Чорноволу в Києві © Ruslan Lytvyn, Shutterstock

Конгресмени Стів Коен і Джо Вілсон, члени Комісії з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінська комісія), представили резолюцію про визнання 30 жовтня Міжнародним днем ​​політичних в'язнів.

Конгресмен Коен є Спеціальним представником з питань політичних в’язнів в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. За його оцінкою, у світі налічується понад мільйон політичних в’язнів — дисидентів, науковців, правозахисників, журналістів.

Резолюція звертає увагу на репресивні режими, які займаються “систематичним знищенням незалежних голосів, включаючи, але не обмежуючись урядами Росії та Білорусі”. 30 жовтня було обрано через те, що саме цього дня у 1974 році  “радянські правозахисники та дисиденти ініціювали ідею відзначати день політв’язнів в СРСР і тому, перебуваючи у в’язниці, у цей день оголошували голодування”.

День українського політв'язня у нашій державі відзначають 12 січня — в день, коли у 1972 році розпочався “генеральний погром” українського шістдесятництва.

 Поділитися