MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Від війни постраждала п’ята частина українських заповідників і майже третина лісового фонду

07.11.2022   
ХПГ-інформ
Понад 330 тисяч гектарів лісів не можна відвідувати через мінування та забруднення вибухонебезпечними залишками. Усього від війни постражадало 3 млн гектарів лісів.

Лісова пожежа в Миколаївській області © ДСНСУ

Лісова пожежа в Миколаївській області © ДСНСУ
За інформацією Всесвітнього фонду природи WWF повномасштабна війна спричинила значної шкоди довколишньому середовищу України: від бойових дій  потерпають 20% природоохоронних територій. Про це міжнародна організація нагадала вчора, 6 листопада, в Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів.

“У зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи, – зазначають природохоронці. – Під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Водно-болотне угіддя ‘Архіпелаг Великі і Малі Кучугури’ площею 7 740 га нині деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення”.

Досі в окупації 8 заповідників та 10 національних природних парків. 

Понад 330 тисяч гектарів лісів не можна відвідувати через мінування та забруднення вибухонебезпечними залишками. Усього від війни постаржадало 3 млн гектарів лісів. Окупанти часто підпалюють їх, вважаючи, що там переховуються партизани.

“Російські війська, крім злочинів проти людей, продовжують чинити екологічний терор — екоцид (обстріли нафтобаз, отруєння ґрунту боєприпасами, пожежі тощо) —  в центрі європейського континенту, який світ відчуватиме ще довго після перемоги України”,  – йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці Генерального штабу ЗСУ. 

За інформацією Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, дії  країни-терориста вже завдали довкіллю України збитків на суму понад 1,35 трлн грн. І ця цифра буде зростати.

Якщо в минулому та позаминулому роках у повітря викидалося близько 2,2 млн тон небезпечних речовин на рік, то з початку повномасштабної війни кількість таких викидів уже перевищує 67 млн тонн. Виною тому — лісові пожежі, горіння нафтопродуктів і знищення промислових об’єктів. 

“У Херсонській області масово знищуються приватні катери на узбережжях Дніпра. Двигуни та інше майно з плавзасобів привласнюють окупанти. Після затоплення цивільних суден частина пального потрапила в дельту річки та безпосередньо загрожує екосистемі Національного природного парку ‘Нижньодніпровський’, — попереджають у Генштабі.  —  Війна загрожує не лише навколишньому середовищу України, а вже спричинила низку проблем для довкілля в Європі і в перспективі загрожує ще більшими. Окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС та вдаються до ядерного шантажу на окупованій Запорізькій АЕС”.

 Поділитися