MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

UAnimals: Внаслідок російської агресії в Україні може зникнути понад 80 видів тварин

21.11.2022   
Марина Гарєєва
З початку повномасштабного вторгнення росіяни вбили вже понад 10 000 000 тварин. Більше 80 видів тварин опинилися під загрозою зникнення.

Картина створена штучним інтелектом © UAnimals

Картина створена штучним інтелектом © UAnimals

Штучний інтелект створив картини з тваринами, які можуть назавжди щезнути з терен України внаслідок російського вторгнення.

Про це написала організація UAnimals 18 листопада і оприлюднила серію картин на своїй фейсбук-сторінці.

Засновник UAnimals Олександр Тодорчук каже, що йдеться про понад 80 видів тварин. Зубр, рись, білий ведмідь, чорний лелека та інші тварини перебувають на межі зникнення через російську агресію.

“Окупанти цілеспрямовано обстрілюють природні парки, зоопарки і притулки та вбили за час війни вже понад 10 000 000 тварин”, — повідомляє засновник UAnimals.

За даними Державної екологічної інспекції України, агресивні дії ЗС РФ призводять до тяжких наслідків. За вісім місяців повномасштабної війни в Україні:

  • 182 880 м2 ґрунту забруднено шкідливими речовинами;
  • 2 365 129 м2 землі засмічено залишками знищених предметів та боєприпасів;
  • 680 618 тонн нафтопродуктів згоріло за час обстрілів, що спричинило значне забруднення повітря;
  • 23 286 гектарів лісу було спалено ракетами чи снарядами. Щонайменше 10 років знадобиться для відновлення частини лісових площ.

Вісім заповідників і 12 національних парків України досі перебувають під окупацією росіян.

Для того аби привернуту увагу до екоциду, спричиненого діями Росії, активісти UAnimals провели одноденну акцію — розмістили скульптуру російської ракети на Волл-стріт. “Біля статуї бика в Нью-Йорку ‘прилетіла’ російська ракета!” — написали 21 листопада в організації. 

Аби привернути увагу до екоциду, який Росія вчиняє на території України, активісти UAnimals розмістили скульптуру російської ракети біля статуї розлюченого бика на Волл-стріт. Фото з фейсбук-сторінки UAnimals © [екоцид злочини росії]

Попап-інсталяція на Волл-стріт. Фото з фейсбук-сторінки © UAnimals

Нагадаємо, що, за даними Всесвітнього фонду природи WWF, 20% природоохоронних територій України уражено війною. Внаслідок збройної агресії Росії вже загинуло понад шість мільйонів свійських тварин і понад 50 тисяч дельфінів Чорного моря.

На сайті change.org створена петиція до ООН та Європейського парламенту із закликом покарати Росію за злочини проти довкілля. На момент написання новини петицію підтримали більше 19 тисяч людей.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися