Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо компенсації Україні збитків від російської агресії
Генеральна Асамблея ООН під час спеціальної сесії 14 листопада ухвалила проєкт резолюції, згідно з якою має бути створений механізм компенсації Україні збитків, завданих повномасштабною військовою агресією Росії.
Як повідомляє “Європейська правда”, за резолюцію проголосували 94 держави, 73 утрималися. Проти висловилися 14 держав: Багами, Білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, Росія, Сирія, Центрально-Африканська Республіка та Зімбабве.
Резолюцію було створено Україною у співавторстві з майже п’ятдесятьма державами.
“Пропозиція, яка сьогодні перед вами, є проголошенням того, що Росія має бути притягнута до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні. Це підтвердження необхідності створення конкретного механізму відшкодування збитків, який вдихне життя в цю декларацію”, — заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
Резолюція містить заклик до держав-членів ООН створити міжнародний механізм для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь Російської Федерації в Україні або проти України, зокрема запропоновано створення “міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, заподіяних усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних діянь Росії в Україні”.
Суспільне цитує виступ представника РФ при ООН Василя Небензі, який заявив, що західні держави хочуть таким чином розморозити кошти РФ, щоб купувати зброю для України: “Захід усіма силами намагається надати якусь видимість легітимності, щоб почати користуватися замороженими грошима Росії”.
Представник Польщі виступив із підтримкою України: “Польща рішуче підтримує створення міжнародного реєстру збитків, які були причинені неспровокованою агресією Росії проти України. Ми твердо впевнені, що всі збитки повинні бути компенсовані в незалежності від того, коли і де вони були причинені”.
Представляючи резолюцію, Сергій Кислиця наголосив, що вона стосується не лише російсько-української війни: “Вона працюватиме на користь усіх тих, кому зараз загрожує або може загрожувати в майбутньому застосування сили”.