MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині двоє людей підірвалося на вибухівці, постраждала дитина

28.12.2022   
Марина Гарєєва
47-річний чоловік та 7-річний хлопчик були госпіталізовані. Аби вберегтися від ризику, влада закликала утриматися від прогулянок у лісах і оминати узбіччя доріг. Як діяти, знайшовши вибухонебезпечний предмет, розповіли в ДСНС.

Малоданилівська громада, вереснь 2022 року. © Олександр Гололобов

Малоданилівська громада, вересень 2022 року. © Олександр Гололобов

На Харківщині 47-річний чоловік та 7-річна дитина підірвалися на вибухівці, повідомляє голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

“Цивільне населення Харківщини продовжує потерпати від мін та нерозірваних боєприпасів, залишених російськими окупантами. На жаль, страждають діти. У районі с. Бугаївка Чугуївського району у лісі на вибуховому пристрої підірвалися чоловік 47 років та 7-річний хлопчик. Обидва отримали вибухові травми та були госпіталізовані. Зараз лікарі надають їм усю необхідну допомогу”, — написав Синєгубов у своєму телеграм-каналі 28 грудня.

Очільник Харківської ОВА вчергове закликав людей бути обережними: не відвідувати ліси та лісосмуги й не виходити на узбіччя доріг, адже це може бути небезпечно для життя. На звільнених від ворога територіях слід бути особливо пильними. 

Співробітники ДСНС створили інтерактивну мапу територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. На мапі позначено місця, де вже були виявлені або ймовірно знаходяться вибухонебезпечні предмети, та промарковано ступінь загрози. Варто враховувати, що похибка в локалізації може становити до 30 метрів. ДСНС рекомендує використовувати інформацію з інтерактивної мапи, відвідуючи місця, де відбувалися активні бойові дії.

У випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмета, ДСНС радить

  • У жодному разі не торкатися підозрілого предмета (рукою, ногою чи іншим предметом).
  • Не намагатися пересунути, підняти чи знешкодити знахідку.
  • Не чіпати покинуту техніку.
  • Відійти на безпечну відстань: щонайменше на 100 метрів від знахідки.
  • Позначити місце, де знаходиться підозрілий предмет.
  • Попередити про знахідку осіб, які перебувають поруч.
  • Відвести тих, хто поруч, якомога далі від знахідки та самим відійти на безпечну відстань — щонайменше на 100 метрів.
  • Проінформувати про знахідку фахівців, зателефонувавши на номер 101 (ДСНС) або 102 (поліція).

У ДСНС також створили ілюстрований перелік основних вибухонебезпечних предметів та застереження щодо кожного з них.

У випадку виявлення будь-якого вибухонебезпечного предмета, категорично забороняється

  • виконувати будь-які механічні, термічні та інші впливи на корпус знахідки, натискати на корпус;
  • переміщувати вибухонебезпечні предмети;
  • проводити будь-які земляні роботи поблизу з виявленим вибухонебезпечним предметом;
  • намагатися самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети;
  • намагатися викрутити будь-які комплектуючі з вибухонебезпечного предмета.

Також категорично заборонено перерізати будь-які проводи чи троси, які йдуть до гранат встановлених на розтяжку або до вибухників мін. Так само заборонено перерізати проводи, які йдуть до протитанкових керованих ракет.

У випадку протипіхотних фугасних мін заборонено натискати на корпус міни.

До протитанкових мін дистанційного мінування заборонено підходити ближче ніж на 15 метрів.

Біля протитанкових мін дистанційного мінування та протитанкових мін фугасної дії заборонено користуватися засобами зв’язку, оскільки деякі з мін мають вибухники, що працюють за принципом зміни магнітного поля. Так само заборонено використовувати будь-які мобільні телефони або засоби радіозв’язку поряд з виявленими балістичними чи авіаційними ракетами

У випадку міни-пастки заборонено зрушувати з корпусу міни будь-які об’єкти.

З детальним переліком вибухонебезпечних предметів можна ознайомитися на сторінці ДСНС, присвяченій мінній діяльності. Також варто переглянути ще одну візуалізацію поширених вибухонебезпечних предметів, аби вчасно розпізнати небезпеку. Перебуваючи на деокупованій території, слід бути вкрай обережними: не відвідувати потенційно небезпечні місця й не чіпати підозрілі предмети. 

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися