MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 листопада 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 листопада 2022 року

26.11.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Харківська область, 26 листопада © Харківська обласна прокуратура

Харківська область, 26 листопада © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 26 листопада 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько першої години ночі російські військові обстріляли м. Куп‘янськ: загорілися шість гаражів. Вранці російські військові повторно обстріляли місто з мінометів. Внаслідок обстрілу  було пошкоджено приватні будинки. Крім цього, троє осіб отримали поранення — 68-річний та 69-річний чоловіки та 81-річна жінка (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6881; https://t.me/synegubov/4866).

Близько десятої години ранку ворог з РСЗВ обстріляв місто Вовчанськ. Пошкоджено житлові будинки, приватні автомобілі, складські приміщення та магазини (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6881; https://suspilne.media/325640-okupanti-obstrilali-vovcansk-na-harkivsini-26-listopada-poskodzeni-zitlovi-budinki-ta-magazini/).

ЗС РФ протягом доби обстрілювали Вовчанську та Курилівську громаду Куп‘янського району. Внаслідок обстрілів горів об’єкт агропромислового комплексу та приватний гараж (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2870).

У селі Шульське, що в Лозівському районі, 62-річний чоловік підірвався на вибухонебезпечному предметі. На жаль, чоловік  загинув на місці (https://t.me/synegubov/4877).

Станом на 26 листопада  2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано

3 224 воєнних злочини, з яких найбільше за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) — 2 835 та за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України — 331 (https://t.me/police_kh_region/13682).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 28 оперативних виїздів, з яких: 10 — на ліквідацію пожеж;  5 з них спричинені ворожими обстрілами; 10 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам;  1 — на чергування; 7 — інші виїзди.

За добу піротехніками ДСНС Піротехнічними вилучено та знешкоджено 223  вибухонебезпечних предметів  (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2870).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинула щонайменше 1 людина.

Поранено щонайменше 3 осіб.

Пошкоджено  щонайменше 18 цивільних будівель

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися