MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 листопада 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 грудня 2022 року

09.12.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілів Золочівської громади, 3 вересня. © Віктор Коваленко

Наслідки обстрілів Золочівської громади, 3 вересня. © Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 9 грудня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


За даними голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, ворог продовжує обстріли населених пунктів Харківщини, що розташовані неподалік від лінії зіткнення та кордону з РФ. Протягом доби з артилерії та мінометів було обстріляно райони населених пунктів Куп'янськ, Золочів, Дворічна, Стрілеча, Берестове та інші (https://t.me/synegubov/5018).

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що у Куп’янську внаслідок обстрілів сталася пожежа на складських приміщеннях. В Золочеві пошкоджена адміністративна будівля, а в Золочівській громаді — об’єкт інфраструктури. На щастя, без жертв та постраждалих (https://t.me/synegubov/5018).

За даними Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, пожежі, що спричинилися ворожими обстрілами трапились у Куп’янську та Куп’янському районі області. О 09:40 рятувальники виїхали на ліквідацію наслідків обстрілу одного з підприємств у м. Куп’янську, на території якого зайнявся склад. Площа горіння складала 30 кв. м. (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2930).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Пошкоджено щонайменше дві будівлі (господарську та адміністративну), а також об’єкт інфраструктури. Інформації про убитих та поранених немає. 

За добу нашою організацією було задокументовано 2 випадки ймовірного зникнення цивільних, серед яких 1 випадок можливо попередньо кваліфікувати як насильницьке зникнення.

За даними Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, за добу здійснено 18 оперативних виїздів, з яких: 5 — на ліквідацію пожеж, 1 з яких спричинено ворожими обстрілами; 7 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 1 — на чергування; 5 — інші виїзди (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2930).

Поліція Харківської області повідомляє, що тривають роботи по обстеженню та розмінуванню населених пунктів. Станом на 7:43 ранку 9 грудня працівниками вибухотехнічної служби Національної поліції України з початку деокупаційних заходів обстежено територію загальною площею близько 1967,6 га. Вилучено 26801 вибухонебезпечний предмет, знищено — 4501 (https://t.me/police_kh_region/14035).

Рятувальники Харківської області повідомили, що піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 122 вибухонебезпечних предмети (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2930).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися