MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 листопада 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 грудня 2022 року

05.12.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Куп’янського району, 5 грудня 2022 року © Харківська обласна прокуратура

Наслідки обстрілу Куп’янського району, 5 грудня 2022 року © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 5 грудня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько четвертої ранку російські військові завдали ракетний удар по Куп’янську — попередньо з РЗК С-300. Внаслідок обстрілу виникла пожежа на СТО, горів автомобіль.

Крім цього пошкоджено приватні будинки. Вранці окупанти продовжили обстрілювати місто: загинула місцева мешканка (https://t.me/synegubov/4935; https://suspilne.media/331642-vranci-5-grudna-rosia-obstrilala-kupansku-gromadu-zgorila-stancia-tehobslugovuvanna/; https://t.me/prokuratura_kharkiv/6986).

Також під ракетним ударом ЗС РФ опинилось с. Огурцівка Шевченківської громади у Куп’янському районі. Внаслідок ракетного удару  пошкоджені житлові будинки (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6986).

ЗС РФ обстріляли с. Обухівка Дворічанської громади, що в Куп’янському районі. Внаслідок обстрілу загинув 68-річний чоловік (https://t.me/synegubov/4950).

Добровільна евакуація з Куп‘янщини у більш безпечні місця області триває. Місцева влада спільно з волонтерами евакуювали вже 217 людей, ще 68 заявок в роботі (https://t.me/synegubov/4950).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинуло  щонайменше 2 осіб.

Пошкоджено  щонайменше 5 цивільних будівель.

За добу піротехніками ДСНС вилучено та знешкоджено 131 вибухонебезпечний предмет (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2910).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 35 оперативних виїздів, з яких: 18 — на ліквідацію пожеж, 1 з яких спричинено ворожим обстрілом; 10 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 1 — на чергування;  6 — інші виїзди.

Станом на 5 грудня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 3469 воєнних злочинів, з яких найбільше за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) — 3067 та за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України — 344 (https://t.me/police_kh_region/13930).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися