До МЗС надійшло 24 звернення щодо українців, з якими зник зв’язок після землетрусу у Туреччині (оновлено)
6 лютого 2023 року до Міністерства закордонних справ України надійшло 24 звернення щодо українських громадян, які проживають у зоні стихійного лиха і з якими зник зв’язок після низки землетрусів у Туреччині.
Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко на своїй фейсбук-сторінці.
“Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають у зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються. Після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних”, — розповів Ніколенко 6 лютого.
Олег Ніколенко заявив, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба особисто контролюватиме питання надання допомоги українцям, які могли постраждати від землетрусів у Туреччині. Він також додав, що у посольстві України було створено оперативний штаб. Крім того, за словами Ніколенка, були залучені “можливості генерального консульства в Стамбулі та консульства в Анталії”.
Як повідомив речник МЗС, наразі українські дипломати взаємодіють із турецькими рятувальниками.
За даними Ніколенка, поки що до українських дипломатів не надходила інформація щодо наявності українців з-поміж жертв землетрусу.
Оновлено
7 лютого речник МЗС повідомив, що вдалося відшукати шістьох українців:
“Наше посольство розшукало шістьох українців, які не виходили на зв’язок після землетрусу. Їхній стан задовільний, загроз життю немає. В частини громадян зруйноване житло. Вони наразі поселилися в турецьких родичів. Консул підтримує із ними зв’язок”, — написав Ніколенко на своїй фейсбук-сторінці.
Уранці 7 лютого йшлося про 27 громадян України, з якими зник зв’язок. Станом на 17:30, турецька сторона повідомила, що внаслідок землетрусу могли загинути двоє громадян України. За словами Ніколенка, посольство перевіряє цю інформацію та вживає заходів задля встановлення осіб загиблих.
“Відомо також про чотирьох постраждалих українців. Вони отримали легкі тілесні ушкодження, загроз їхньому життю немає, госпіталізації вони не потребують. Постраждалі забезпечені тимчасовим житлом і продуктами харчування. Загалом дипломати вже розшукали 38 громадян, взаємодіють із турецькими рятувальними службами задля пошуку інших 19 українців, які не виходять на зв’язок”, — розповів Ніколенко. Він також додав, що МЗС готується відправити українських консулів у місто Газіантеп. Дипломати зможуть прибути в зону стихійного лиха, щойно це дозволить ситуація, адже в Туреччині оголошено режим надзвичайного стану.
“Консули координуватимуть на місці допомогу громадянам України, доставлять їм теплі речі та предмети першої необхідності. На зворотному шляху посольство планує вивезти своїм автотранспортом тих українців, які висловлять бажання переїхати до інших регіонів Туреччини”, — написав речник МЗС на своїй фейсбук-сторінці.
Оновлено
Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це увечері 7 лютого повідомив посол України Василь Боднар.
У МЗС оприлюднили номер гарячої лінії посольства України в Туреччині для отримання допомоги: +90 539 550 98 98.
Також працює гаряча лінія МЗС: +380 44 238 15 88.
6 лютого 2023 року Туреччину та територію Сирії сколихнула низка землетрусів. За наявною інформацією, перший землетрус магнітудою 7,8 бала стався у ніч проти 6 лютого. Після нього відбулася серія афтершоків. Як пояснюють фахівці, усі афтершоки — це фактично окремі землетруси. Проте якщо землетруси, що відбуваються після основного землетрусу, не сильніші за початковий землетрус, вони вважаються афтершоками. Крім того, остаточна магнітуда землетрусу може бути змінена, від початку йдеться про її попередню оцінку.
Наразі відомо, що унаслідок стихійного лиха у Туреччині загинула щонайменше 1 651 людина. 11 119 людей зазнали поранень. У Сирії загинули щонайменше 968 людей. Оскільки пошукові роботи тривають, число жертв може зростати.
Оновлено
За оновленими даними, землетруси забрали життя щонайменше 3 609 людей: 2 316 людей загинули у Туреччині, 1 293 — у Сирії. Майже 17 тисяч людей зазнали поранень: 13 293 у Туреччині й 3 411 у Сирії.
7 лютого стало відомо, що унаслідок землетрусів у Туреччині загинуло більше трьох з половиною тисяч людей. Щонайменше 1 600 людей загинули у Сирії. Тривають рятувальні роботи.
Станом на вечір 7 лютого, кількість жертв продовжує зростати: наразі відомо про 4 544 смерті у Туреччині й 1 832 смерті в Сирії.
За оновленою інформацією, від стихійного лиха у Туреччині та Сирії загинули понад 7 200 людей. На жаль, ці цифри не є остаточними.
Під час телевізійного звернення, Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус 6 лютого став найпотужнішим землетрусом з 1939 року.
Уряди десятків країн і міжнародних організацій зголосилися надати допомогу постраждалим від землетрусів. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова направити до Туреччини групу рятувальників.
Оновлено
7 лютого 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині. Посол України в Туреччині Василь Боднар заявив, що до Туреччини може прибути майже сто українських рятувальників: “За оптимістичним сценарієм, наші рятувальники можуть прибути навіть сьогодні", — зазначив посол України в Туреччині Василь Боднар під час брифінгу 7 лютого. Кабінет міністрів України надав відповідне розпорядження, за яким до Турецької Республіки літаками Ан-32 і Ан-26 та автомобільним транспортом направиться зведений пошуково-рятувальний загін ДСНС загальною чисельністю 87 людей.