MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Трибунал для Росії, падіння гвинтокрила, ворожі обстріли — підсумки тижня

22.01.2023   
ХПГ-інформ
Інтернат, лікарня, театр — ворог обстрілює цивільне населення; правоохоронці зафіксували 155 випадків сексуального насильства, вчинених російськими військовими; українці знатимуть, хто переглядає їхні особисті дані у Державному реєстрі — найважливіше за тиждень, що минув.

Наслідки ракетного обстрілу Запоріжжя 16 січня. Фото: Національна поліція

Наслідки ракетного обстрілу Запоріжжя 16 січня. Фото: Національна поліція

• Протягом тижня окупанти завдавали постійних атак по території України.  

Дніпропетровська область. Озвучено остаточну інформацію про кількість жертв російської ракетної атаки на місто Дніпро. Станом на 19 січня відомо про 46 загиблих.  “Російська ракета, що поцілила по дніпровській багатоповерхівці, забрала 46 життів. 11-ро людей ще не впізнані, стільки ж лишаються зниклими безвісти. Опізнання триває”, — повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко. Поранень зазнали 80 людей. У лікарнях міста під наглядом медиків зостаються 24 постраждалих. Троє у важкому стані, з-поміж них 9-річна дівчинка.

Зруйнована багатоповерхівка у Дніпрі. Фото з телеграм-каналу Валентина Резніченка

Зруйнована багатоповерхівка у Дніпрі. Фото з телеграм-каналу Валентина Резніченка

Під ворожими обстрілами постійно перебував Нікопольський район області: 21 січня у Марганці було пошкоджено ліцей, промислове підприємство, насосну станцію водоканалу, адміністративну будівлю. 

Херсонська область. 15 січня російські війська обстріляли приміщення, де працюють представники Червоного Хреста України, центр реабілітації дітей з інвалідністю, студентський гуртожиток та об’єкт критичної інфраструктури у Херсоні. 16 січня під артобстріл потрапила будівля інтернату та обласна дитяча клінічна лікарня: вибило шибки в неонатальному корпусі. Крім того, російський снаряд влучив у багатоповерхівку. Загинула жінка. 17 січня ворог обстріляв житлові квартали міста та об’єкт критичної інфраструктури. Снаряди пошкодили адмінбудівлі, кисневу станцію, Херсонський академічний обласний театр ляльок та міську типографію. 20 січня під час артилерійської атаки у селищі Антонівка отримав поранення 15-річний хлопчик. Ще одна дитина підірвалася на російській міні. За тиждень на Херсонщині загинуло щонайменше двоє цивільних, поранено 22 людини. 

Харківська область. Майже щодня під ворожі обстріли потрапляли Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Стрілеча, Вільча, Огірцеве, Кам’янка. 16 січня у Куп’янську було пошкоджено багатоквартирний будинок. У Вовчанську від обстрілів постраждала будівля центральної районної лікарні, приватні будинки. 17 січня ракета С-300 влучила у Куп'янський автотранспортний фаховий коледж. У селі Ківшарівка Куп'янського району пошкоджено місцеву лікарню: поранено фельдшера. 18 січня у Вовчанську російські військові обстріляли два багатоквартирних будинки, амбулаторію, геріатричний пансіонат, дитячий садок. Протягом тижня в області загинула щонайменше одна цивільна особа. Поранено принаймні вісім людей, серед яких — семирічна дівчинка.  

Куп’янський автотранспортний фаховий коледж, пошкоджений обстрілом 17 січня. Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

Куп’янський автотранспортний фаховий коледж, пошкоджений обстрілом 17 січня. Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

Запорізька область. У ніч на 16 січня російська армія вдарила ракетою по Запоріжжю. Вибуховою хвилею вибило вікна та двері у п’ятиповерховому будинку, пошкодило систему опалення та газопостачання. П’ятеро людей зазнали поранень, серед них — дві дитини 9 та 15 років. Інша ракета С-300 влучила по території одного з підприємств легкої промисловості Кушугумської громади. 17 січня під ворожим вогнем перебували Степногірськ, Оріхів та Гуляйполе, Таврійська громада. Російська армія застосувала запалювальні боєприпаси. 20 січня внаслідок обстрілу в місті Оріхів горів кінотеатр. Протягом тижня в області вбито одну цивільну людину, поранено щонайменше вісім осіб. 

У Донецькій області постійних обстрілів зазнавали Бахмут, Авдіївка, Часів Яр, Орлівка, Лиман, Краматорськ. 16 січня у місті Часів Яр було пошкоджено школу, а 19 січня — дитячий садок. 20 січня удару зазнав Краматорськ, ракета впала поблизу дитсадка. Також пошкоджено вісім багатоквартирних будинків, два медичних заклади, школу. У Костянтинівці під обстріл потрапили дитсадок та коледж. За тиждень в області убито щонайменше дев’ять осіб, поранень дістали 16 цивільних. 

Дитячий садок у Краматорську, 20 січня. Фото з телеграм-каналу Павла Кириленка

Дитячий садок у Краматорську, 20 січня. Фото з телеграм-каналу Павла Кириленка

Сумська область. Вранці 22 січня російська армія із артилерії обстріляла Середино-Будську громаду. Також під обстрілами перебували Есманьська, Новослобідська, Білопільська, Шалигинська та Краснопільська громади. У селі Студенок Есманьської громади осколками поранений 17-річний хлопець. 

• Вранці 18 січня у місті Бровари на Київщині на території дитячого садка розбився гвинтокрил ДСНС. Внаслідок авіакатастрофи загинуло 14 осіб, з них 1 дитина. Постраждало 25 осіб, з них 11 дітей.Серед загиблих — міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, перший заступник міністра Євгеній Єнін та державний секретар Юрій Лубкович.

• Прокурори та слідчі зафіксували 155 випадків сексуального насильства, вчинених російськими військовими. Загальна кількість таких випадків значно більша, наголошує керівниця профільного управління Офісу Генпрокурора Ірина Діденко. “Ці цифри відображають лише кількість фактів, коли постраждалі готові свідчити вже зараз”, — пояснила вона. Найбільше свідчень постраждалих правоохоронці зібрали на Київщині та Херсонщині. “Плануємо передати належним чином зафіксовані злочини військових рф в міжнародні суди, зокрема, в Міжнародний кримінальний суд. Тому процедури важливі та мають відповідати найвищим стандартам. Прозорість та відкритість — одні з тих цінностей, за які борються українці”, — заявила Ірина Діденко.

Ілюстрація Офісу генпрокурора

Ілюстрація Офісу генпрокурора

• Станом на ранок 22 січня внаслідок війни постраждали понад 1373 дитини, повідомляє Офіс генпрокурора. Загинуло 459 дітей, щонайменше 914 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Однак ці цифри не остаточні. “Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 438, Харківській — 270, Київській — 123, Херсонській — 85, Запорізькій — 84, Миколаївській — 83, Чернігівській — 68, Луганській — 66, Дніпропетровській — 63, — йдеться у зведенні прокуратури. — Через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 3126 закладів освіти. 337 з них зруйновано повністю”. 22 січня у Миколаївській області автівка наїхала на міну: чотири людини зазнали поранень, серед постраждалих — немовля віком 3 тижні.

Ілюстрація з державного порталу розшуку дітей

Ілюстрація з державного порталу розшуку дітей

• Україна відбиває від п’яти до сорока потужних кібератак щодоби. Про це розповів голова Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Юрій Щиголь. “За грудень нами припинено та заблоковано 395 таких атак. Також лише за грудень системою зафіксовано та поінформовано споживачів про 170 тисяч лише спроб експлуатації вразливостей на державних інформаційних ресурсах, які ми захищаємо”, — розповів Щиголь. Концепція російської гібридної війни передбачає використання всіх типів впливу на Україну та європейських партнерів, пояснив він.

• Незабаром українці зможуть у режимі реального часу дізнаватися, хто переглядав їхні особисті дані у Державному реєстрі. Про відповідну постанову Кабміна повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він розповів, що кожен запит особистої інформації фіксуватиметься в системі “Трембіта”. “А вам надходитиме пуш-сповіщення в Дії, що певний державний орган запитував персональні дані, — пояснив Федоров і нагадав: ‘Трембіта’ — це система, в якій державні реєстри обмінюються даними між собою. Функціонує з 2020 року. Завдяки системі ви отримуєте якісні онлайн-послуги в Дії”.

Фото: diia.gov.ua [Дія]

Фото: diia.gov.ua

• 19 січня Європарламент проголосував за створення спеціального міжнародного трибуналу, який дозволить переслідувати вище політичне та військове керівництво Російської Федерації та Білорусі за вчинення злочину агресії проти України. За відповідну резолюцію проголосували 472 депутати, “проти” — 19, утрималися — 33. У Страсбурзі вважають, що спеціальний трибунал доцільно буде створити, співпрацюючи з Україною та міжнародною спільнотою. Бажано заснувати спецтрибунал через ООН. Раніше подібні трибунали створювалися для переслідування осіб, які вчиняли воєнні злочини у колишній Югославії та в Руанді.

 Поділитися