MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Путін та MH17, відкриті архіви, новий масований обстріл — підсумки тижняВикрадені старшокласники, обстріли житлових районів, обмін полоненими — підсумки тижня‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняТрибунал для Росії, падіння гвинтокрила, ворожі обстріли — підсумки тижняТрагедія у Дніпрі, українські цивільні полонені, викрадені діти — підсумки тижняФальшиве ‘різдвяне перемир’я’, закриття місії ООН щодо Оленівки, перший у цьому році обмін полоненими — підсумки тижня Рік війни, резолюція Генасамблеї ООН, День спротиву окупації Криму — підсумки тижняОсобливості російського тероризму — підсумки тижняСуд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняОрдер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижня

Ядерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижня

19.02.2023   
ХПГ-інформ
З російського полону повернули ще сто українських військових та одного цивільного; над Південноукраїнською АЕС пролетіли російські крилаті ракети; у Києві вихователів корекційного дитсадка підозрюють у катуванні та знущанні над дітьми — найважливіше за тиждень, що минув.

Правоохоронці провели обшук у корекційному дитсадку, в якому знущалися з дітлахів. Фото: Національна поліція

Правоохоронці провели обшук у корекційному дитсадку, в якому знущалися з дітлахів. Фото: Національна поліція

• У Києві вихователів корекційного дитсадка підозрюють у катуванні та знущанні над дітьми. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в місті Києві. “Після того, як батьки відводили діток з порушеннями фізичного розвитку до закладу, вартість перебування у якому становила від 8-ми до 15-ти тисяч гривень, за дверима розпочиналися тортури та знущання. Саме такими ‘методами’ працівниці садочку навчали малолітніх. Через особливості фізичного розвитку вихованці не могли розповісти про катування батькам. За невиконані завдання фігурантки закривали дітей у шафі, наступали ногами на руки, висміювали та ображали дитину в присутності інших діток, змушували стояти тривалий час у незручному положенні, придушували, застосовували больові прийоми, обмотували скотчем та закривали рот рушником”, — розповів старший слідчий відділу розслідування злочинів, учинених над дітьми, слідчого управління столичної поліції Дмитро Федорко. Чотирьом співробітницям закладу оголошено підозру. 

Фото: Головне управління Національної поліції в місті Києві

Фото: Головне управління Національної поліції в місті Києві

• 14 лютого військові РФ двічі обстріляли медичні заклади на Херсонщині. Вранці атаки зазнала одна із херсонських лікарень, у якій у цей час тривав прийом пацієнтів. На щастя, жертв вдалося уникнути: почувши вибухи, люди повибігали з кабінетів у коридор. Після обіду обстрілу зазнала станція швидкої медичної допомоги у Бериславі. Приміщення й автівки пошкоджено. Легких поранень зазнав водій “швидкої допомоги”: його поранило уламками скла, повідомляють у Херсонській ОВА. 

19 лютого росіяни обстріляли село Бургунка. Як наслідок — вісім постраждалих, серед них троє дітей. В одну з осель влучив снаряд: загинули троє членів однієї родини, поранення дістали двоє дітей та двоє дорослих. Ще одного хлопчика поранило на іншому подвір’ї. 

• Уранці 15 лютого близько десятої ранку російська армія обстріляла із “Смерчів” житловий мікрорайон “Сонячний” у Покровську Донецької області. Один із снарядів влучив у п'ятиповерховий житловий будинок. Троє людей загинули, одинадцятеро поранені. Загалом унаслідок обстрілу було пошкоджено чотири багатоповерхівки та школу.

Зруйнована 15 лютого п’ятиповерхівка у Покровську Донецької області. Фото: Донецька ОВА

Зруйнована 15 лютого п’ятиповерхівка у Покровську Донецької області. Фото: Донецька ОВА

• Уночі 16 лютого окупанти влаштували черговий масований обстріл України. Повідомляється про 32 ракети, які російські військові випустили по критичній інфраструктурі. За повідомленням Генштабу, 16 із них збила наша протиповітряна оборона. П’ять ракет збили над Дніпропетровщиною, вісім — над Миколаївською, дві — над Херсонською, одну — над Запорізькою областями. 

Частина крилатих ракет Х-22 вразила об’єкти критичної інфраструктури. В Офісі Президента розповіли, що влучання сталися на Півночі, Заході України, а також у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. 

“Росіяни дещо змінили тактику. Вони проводять активну розвідку, застосовують фальш-цілі. Але ППО впоралася з більшістю ворожих ракет та БПЛА”,  — заявив керівник ОПУ Андрій Єрмак. 

У Павлограді Дніпропетровської області росіяни поцілили ракетами по приватному сектору та промисловому об’єкту. “В місті зруйновано 7 приватних будинків, близько 50 понівечено. Зачепило також 6 господарських споруд та півдесятка автівок, — написав у своєму телеграм-каналі голова Дніпропетровської ОДА Микола Лукашук. — Одна жінка 1943 року народження загинула, ще семеро людей постраждали — це п’ятеро чоловіків та дві жінки. Двоє поранених ушпиталені до лікарні”.

Руйнування у Павлограді, фото: Дніпропетровська ОДА

Руйнування у Павлограді, фото: Дніпропетровська ОДА

У Львівській області по інфраструктурному об’єкту влучили три ракети, заявив голова Львівської ОВА Максим Козицький. 

Полтавщину атакували ракетами та безпілотниками. Дві ракети поцілили по об’єкту критичної інфраструктури у Кременчузі. 

• Вранці 18 лютого російські військові завдали два удари по Хмельницькому. Ворожі ракети влучили у військовий об'єкт, а також поблизу зупинки громадського транспорту. “Вибуховою хвилею пошкоджено цивільні будинки, три навчальні заклади, вибито сотні вікон, пошкоджено 11 автомобілів”, — повідомили у Хмельницькій ОВА. Двох людей шпиталізували із пораненнями. Відомо, що один із них — пасажир пошкодженого автобусу. 

Наслідки обстрілу Хмельницького 18 лютого

Наслідки обстрілу Хмельницького 18 лютого

• Того ж дня над Південноукраїнською АЕС о 8:25 та 8:27 було зафіксовано прольоти двох російських крилатих ракет. “Повітряні об’єкти рухалися руслом Південного Бугу в напрямку м. Первомайськ Миколаївської області й пролетіли небезпечно близько до ядерного об’єкту. Загроза поцілити в реактор з можливими наслідками — ядерною катастрофою — знову була високою”, — зазначили в Енергоатомі. 

Південноукраїнська АЕС, фото: Енергоатом

Південноукраїнська АЕС, фото: Енергоатом

Атомна електрогенеруюча компанія звернулася до МАГАТЕ з вимогою “вжити всіх можливих заходів для припинення ядерного терроризму РФ, виводу військових формувань росії з території Запорізької станції та встановлення демілітаризованої зони навколо неї, а також безпольотної — над усіма атомними об’єктами України”.

• 16 лютого відбувся черговий обмін полоненими: додому вдалося повернути сто українських військових та одного цивільного.

“Це нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них — оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з ‘Азовсталі’, — розповів Омбудсман Дмитро Лубінець. — Кожен із повернених наших громадян отримає необхідну медичну допомогу, пройти реабілітацію, зможе відновити документи і банківські картки”.

Полонені повернулися додому, 16 лютого, фото: Офіс Омбудсмана

Полонені повернулися додому, 16 лютого, фото: Офіс Омбудсмана

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вдалося повернути додому 1863 українських громадян. 

• У звільненому місті Снігурівка на Миколаївщині правоохоронці знайшли тіла двадцяти семи людей, яких під час окупації вбили російські військові, повідомили журналісти видання “Новини-N” із посиланням на керівника Миколаївської обласної прокуратури Дмитра Казака. Він розповів, що тіла загиблих мають ознаки насильницької смерті: кульові поранення і травми від вибухів боєприпасів. Місць масового поховання у Снігурівці не знайшли. Місто перебувало в окупації від 19 березня до десятого листопада минулого року. Коли росіяни відступали, вони замінували дороги та будинки місцевих жителів, а також залишили міни на відкритих територіях.

Снігурівка. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Снігурівка. Фото: Миколаївська обласна прокуратура
• 461 дитина загинула  в Україні внаслідок збройної агресії РФ, за інформацією ювенальних прокурорів. Понад 924 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

“Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 445, Харківській — 272, Київській — 123, Херсонській — 87, Запорізькій — 84, Миколаївській — 83, Чернігівській — 68, Луганській — 66, Дніпропетровській — 64”, — йдеться в повідомленні. Ці цифри неостаточні, адже в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях робота з встановлення точного числа постраждалих ще триває.

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 19 лютого 2023 року ініціативою зафіксовано 32829 ймовірних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати. © Сергій Приткін

© Сергій Приткін
• 16 лютого Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу роковин повномасштабної військової агресії РФ проти України. Євродепутати рішуче засудили агресію Москви та закликали серйозно розглянути питання про постачання Україні винищувачів, вертольотів, ракетних систем. “За” проголосували 444 депутати Європарламенту, “проти” — лише 26. Утрималися 37 осіб.  

Depositphotos [європейський парламент європарламент страсбург] Depositphotos Depositphotos

Depositphotos

“Росія здійснює злочинну, неспровоковану та нічим не виправдану агресивну війну проти України з 24 лютого 2022 року, …що є грубим та показовим порушенням Хартії ООН та фундаментальних принципів міжнародного права…. Україна страждала від російської агресії, починаючи з протестів, які відбулися у листопаді 2013 року проти рішення тодішнього президента призупинити підписання Угоди про асоціацію ЄС — Україна… Дії росії в Україні протягом минулого року продовжують загрожувати миру й безпеці в Європі та у світі”, — цитує  документ “Укрінформ”. 

• У Барнаулі (РФ) до шести років колонії засудили журналістку RusNews Марію Пономаренко. Її визнали винною “у розповсюдженні фейків про російську армію”. Про це повідомляє Радіо Свобода. Навесні Пономаренко опублікувала пост про жителів Маріуполя, які загинули під час російського бомбардування міського драмтеатру.  

Марія Пономаренко, фото: Радіо Свобода

Марія Пономаренко, фото: Радіо Свобода

Жінку затримали у квітні минулого року у Санкт-Петербурзі та відправили до СІЗО Барнаула. У вересні після довгого перебування в одиночній камері Пономаренко спробувала покінчити життя самогубством. У листопаді суд перевів її під домашній арешт, але у січні знов повернув до СІЗО. Журналістці також заборонили протягом 5 років займатись публічною діяльністю в інтернеті. Захист має намір оскаржити вирок.

 Поділитися