MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Викрадені старшокласники, обстріли житлових районів, обмін полоненими — підсумки тижня‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняТрибунал для Росії, падіння гвинтокрила, ворожі обстріли — підсумки тижняТрагедія у Дніпрі, українські цивільні полонені, викрадені діти — підсумки тижняФальшиве ‘різдвяне перемир’я’, закриття місії ООН щодо Оленівки, перший у цьому році обмін полоненими — підсумки тижня Ядерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижняРік війни, резолюція Генасамблеї ООН, День спротиву окупації Криму — підсумки тижняОсобливості російського тероризму — підсумки тижняСуд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняОрдер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижня

Путін та MH17, відкриті архіви, новий масований обстріл — підсумки тижня

12.02.2023   
ХПГ-інформ
Об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи MH17 оприлюднила матеріали щодо причетності президента РФ до збиття літака; помер український політв’язень Джеміль Гафаров; Україна пережила черговий масований обстріл — найважливіше за тиждень, що минув.

Порожні стільці перед російським посольством у Гаазі, 17 липня 2019 року © Reuters Rows of empty chairs, each one representing a seat on the downed MH17, arranged outside the Russian embassy in The Hague on 17 July 2019 Photo Reuters

Порожні стільці перед російським посольством у Гаазі, 17 липня 2019 року © Reuters

• 10 лютого Україна пережила черговий масований обстріл. За повідомленням Генштабу, Росія випустила по цивільній інфраструктурі 106 ракет. Крім того, ворог застосував 32 зенітні керовані ракети С-300, 74 крилаті ракети повітряного і морського базування. 61 з них знищили українські ППО. Також російські військові завдали 59 авіаційних ударів. 28 із них — із застосуванням “шахедів”. 22 дрони було збито. Зафіксовано понад 90 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

Рашисти били по Харківщині, Київщині, Львівщині, Одещині, Хмельниччині, Запоріжжю. Постраждали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури у кількох регіонах. Було запроваджено аварійні відключення електроенергії. Найскладніша ситуація склалася у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях. 

 Обстріли Харкова та області значно посилилися останнім часом. 7 лютого чотири російські ракети С-300 поцілили по об’єкту цивільної промисловості у Харкові. Одна з ракет ударила по парку. “Зруйновано будівлі, сталася масштабна пожежа. Також зафіксовані удари в землю на території Центрального парку міста. На щастя, ніхто не постраждав”, — написав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.  

8 лютого під ворожий обстріл потрапили місто Вовчанськ та село Варварівка. Поранено п’ятеро осіб, серед яких десятирічний хлопчик.

10 лютого Харків обстріляли двічі: о четвертій та о десятій ранку. Росіяни били по критичній інфраструктурі. Поранень дістали вісім осіб.   

Пізно ввечері 11 лютого харків’яни почули три вибухи: під обстрілом опинилося підприємство і депо “Нової пошти”. Поранення отримав 35-річний чоловік.

Харків, 11 лютого. Фото: Суспільне

Харків, 11 лютого. Фото: Суспільне

• Вночі 10 лютого ворог влаштував масований обстріл Запоріжжя. Росіяни цілили по енергетичних об’єктах. “За годину у місті зафіксовано 17 ворожих прильотів. Це найбільша кількість з початку повномасштабного вторгнення”, — написав у своєму телеграм-каналі секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв. Вранці обстріл повторився: було пошкоджено територію та приміщення підприємства, виникла пожежа. 

11 лютого російські військові обстріляли село Степногірськ Запорізької області. У кількох багатоповерхівках вибило вікна. Загинула 70-річна місцева жителька. 

Запоріжжя, 10 лютого. Фото: телеграм-канал Анатолія Куртєва

Запоріжжя, 10 лютого. Фото: телеграм-канал Анатолія Куртєва

• Донецька область: протягом 11 та 12 лютого збройні сили РФ обстрілювали з артилерійської зброї житлові квартали міст Бахмут та Часів Яр, а також село Ступочки Краматорського району. Загинули дві жінки, десятеро цивільних отримали поранення. Вибухами та обстрілами було пошкоджено приватні будинки, господарські споруди та інші об’єкти. З реактивної системи залпового вогню С-300 росіяни поцілили по церкві в селі Новоекономічне. Постраждав її 50-річний доглядач.

Село Новоекономічне Донецької області. Фото: Донецька обласна прокуратура

Село Новоекономічне Донецької області. Фото: Донецька обласна прокуратура

• Вночі 10 лютого війська РФ здійснили ракетний обстріл одного з енергетичних об’єктів Криворізького району Дніпропетровщини. Було поранено двох працівників підприємства.

Вранці 12 лютого російські війська обстріляли з артилерії Нікополь Дніпропетровської області. Снаряди поцілили по чотирьох багатоповерхівках, водоканалу та будівлі коледжу. Загинула 53-річна жінка. Ще одну жінку госпіталізовано з осколковим пораненням. 

Місто Нікополь Дніпропетровської області, 11 лютого. Фото з телеграм-каналу Сергія Лисака

Місто Нікополь Дніпропетровської області, 11 лютого. Фото з телеграм-каналу Сергія Лисака

• 10 лютого у Шепетівському районі Хмельницької області російський безпілотник атакував об'єкт енергетичної інфраструктури. А вранці збройні сили РФ завдали ракетного удару по об’єкту енергозабезпечення в м. Хмельницькому. 

Хмельниччина, 10 лютого, ворожий удар по енергетичній інфраструктурі. Фото: Офіс генпрокурора

Хмельниччина, 10 лютого, ворожий удар по енергетичній інфраструктурі. Фото: Офіс генпрокурора

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 12 лютого 2023 року ініціативою зафіксовано 32264 ймовірні воєнні злочини, вчинені російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати. 

• Об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейсу MH17 оприлюднила матеріали щодо причетності президента РФ до збиття літака. Під час зустрічі з родичами загиблих JIT представила перехоплені ймовірні телефонні розмови за участі помічника гауляйтера Криму Аксьонова у липні 2014 року. В розмовах Аксьонов вказує, що рішення про відправку “Бука” до Донбасу ухвалює “не генерал, не міністр оборони”, а “особисто найперший”. Також було оприлюднено ймовірну розмову Путіна і так званого голови “ЛНР” Плотницького, в якій останній звертається до свого співрозмовника (рос.) “господин президент”. Усе це є доказом “ефективного контролю”, який здійснювала Росія над окупованими територіями України з 2014 року. Більше того, прокурор Нідерландів Дігна ван Буцелар заявила: “Є вагомі свідчення того, що Володимир Путін на президентському рівні прийняв рішення про відправку до ‘ДНР’ транспортно-пускової установки комплексу ‘Бук’ або, принаймні, важких систем ППО”. Втім, члени JIT зазначили, що Путін як глава держави має імунітет. Тож слідство змушене тимчасово припинити роботу, але справу ще не закрито. Нагадаємо, у листопаді минулого року Нідерландський суд визнав винними у катастрофі MH17 Гіркіна, Дубинського і Харченка, заочно засудивши їх до довічного ув’язнення. 

MH17 wreckage Photo Alliance DPA

• Міністерство внутрішніх справ України скасувало гриф “Для службового користування” зі справ державного архіву МВС, які стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках. Йдеться про Івано-Франківську, Тернопільську та Львівську області. Наймасовішою стала операція “Захід” 1947 року, коли до віддалених районів Сибіру та Казахстану депортували понад 78 тисяч осіб. В операції брали участь майже 30 тисяч солдатів та 16 тисяч співробітників силових відомств. Загалом від 1944 до 1953 рік на заході України комуністична влада вивезла за межі України 203 тисячі людей, репресувала півмільйона осіб. Було заарештовано близько 134 тисяч, а вбито 150 тисяч українців. 

Операція Захід, фото: kurs.if.ua

Операція "Захід", фото: kurs.if.ua

• У російському СІЗО, в місті Новочеркаськ, помер український політв’язень Джеміль Гафаров, засуджений до 13 років позбавлення волі за надуману участь у “терористичній організації”. У Джеміля Гафарова була хронічна ниркова недостатність четвертої стадії, хвороби серця. В день оголошення вироку, 11 січня 2023 року, Гафаров ледь дістався залу засідань. “Вже на той момент він скаржився на біль у серці, але перетерпів. Вони підіймалися на третій поверх, і коли він піднявся, то поскаржився, що йому зле й дуже пече [серце]. Потім попрохав викликати швидку, але її не викликали”, — розповідав адвокат Еміль Курбедінов. За кілька днів до того, в колонії №5, у місті Новотроїцьк Оренбурзької області, помер 61-річний українець Костянтин Ширінг, засуджений до 12 років позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням у “шпигунстві”.

Джеміль Гафаров. Фото: “Кримська солідарність”

Джеміль Гафаров. Фото: “Кримська солідарність”

• Верховна Рада України визнала російську “Приватну військову компанію Вагнера” міжнародною злочинною організацією та засудила її діяльність. Крім того, із закликом зробити те саме депутати звернулися до урядів і парламентів держав світу. “Зважаючи на існуючий у суспільстві запит щодо належного реагування правоохоронної системи на вчинення в Україні найтяжчих воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду, а також реалізації принципу невідворотності покарання, рекомендувати Офісу генерального прокурора посилити ефективність організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, вчинених на території України учасниками ‘Групи Вагнера’ з метою його якісного і оперативного здійснення та передачі відповідних матеріалів в установленому законом порядку до суду”, — йдеться у відповідній постанові.

 Поділитися