MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23  грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 грудня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 грудня 2022 року

26.12.2022   

Куп’янськ, 26 грудня. Фото: Харківська обласна прокуратура

Куп’янськ, 26 грудня. Фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 26 грудня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 14:00 окупанти здійснили артилерійський обстріл житлового сектору м. Куп‘янськ. Внаслідок обстрілу пошкоджено низку квартир у багатоповерхівці (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7302).

Також ЗС РФ обстрілювали  м. Вовчанськ Чугуївського району. Внаслідок обстрілів  пошкоджень зазнали приватні будинки та господарчі  споруди (https://t.me/police_kh_region/14456).

Протягом доби ЗС РФ обстрілювали  смт. Дворічна Куп’яського району. Внаслідок обстрілів пошкоджені домоволодіння (https://t.me/police_kh_region/14456).

Також ворог обстрілював смт. Куп’яськ-Вузловий Куп'янського району. Внаслідок обстрілів пошкоджені домоволодіння (https://t.me/synegubov/5158).

За інформацією заступника керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка внаслідок обстрілів з боку ЗС РФ у Харківській області загинула 1 людина (https://t.me/tymoshenko_kyrylo/3197).

Станом на 23  грудня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами  Національної поліції України було зареєстровано 4056 воєнних злочинів, з яких найбільше 3633 —  за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 364 —  за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14453).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 21 оперативний виїзд, з яких: 5 — на ліквідацію пожеж, 2 з яких спричинили ворожі обстріли;  1 — для проведення аварійно-рятувальних робіт; 9 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 2 — чергування; 4 — інші виїзди.

За добу піротехніками ДСНС вилучено та знешкоджено 43 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3013).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинула щонайменше 1 людина.

Пошкоджено щонайменше 9 цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися