MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 грудня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 грудня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 січня 2023 року

07.01.2023   

Село Василенкове, Харківська область. Залишки історичної школи. © Оксана Комарова [харківщина василенкове харківська область знищена школа воєнні злочини рф]

Село Василенкове, Харківська область. Залишки історичної школи. © Оксана Комарова
Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 7 січня 2023 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 23:00 ЗС РФз території Бєлгородської області попередньо з С-300 завдали ракетний удар по м. Мерефа Харківського району. Внаслідок обстрілу — зазнало пошкоджень підприємство. Загинув чоловік, ще один мирний мешканець отримав поранення (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7432).

Ввечері російські військові також обстріляли смт Дворічна Куп‘янського району. Внаслідок обстрілу виникла пожежа площею 100 кв. м: горів приватний житловий будинок. Крім того, пошкоджено будівлю підрозділу ДСНС (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7432).

Станом на 7 січня 2023 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України4404 воєнних злочини, з яких найбільше 3943 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 401 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14645).

Загалом за добу рятувальники здійснено 16 оперативних виїздів, з яких: 7 — на ліквідацію пожеж, 1 з яких спричинено ворожим обстрілом; 5 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 2 — на чергування; 2 — інші виїзди (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3089).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинула щонайменше 1 особа.

Поранено щонайменше 1 особу.

Пошкоджено щонайменше 3 цивільні будівлі.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися