MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 січня 2023 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 січня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 січня 2023 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 січня 2022 року

13.01.2023   

Дві жінки загинули під час обстрілу смт Дворічна Куп’янського району. 13 січня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Дві жінки загинули під час обстрілу смт Дворічна Куп’янського району. 13 січня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 13 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Протягом доби окупанти продовжували обстрілювати мирне населення прикордонних міст і сіл Куп'янського, Чугуївського та Харківського районів області. Під вогнем ворога перебували Куп'янськ, Вовчанськ, Дворічна, Гряниківка, Стрілеча, Огірцеве та інші населені пункти (https://t.me/synegubov/5307)

Зокрема близько 12 години окупанти попередньо з РСЗВ “Град” здійснили обстріл житлових секторів смт  Дворічна Куп’янського району. Внаслідок обстрілу загинули дві жінки 59 та 64 років. Ще одна 63-річна мирна мешканка отримала поранення (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7488).

Близько 13 години ворог обстріляв село Гряниківка Куп’янського району. Отримала поранення 49-річна мирна мешканка (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7493).

Вдень противник застосував артилерію проти мешканців міста Куп’янська, внаслідок чого зафіксовані пошкодження багатоквартирного будинку (https://t.me/police_kh_region/14780).

Упродовж доби окупаційні війська рф неодноразово атакували місто Вовчанськ на Чугуївщині. Внаслідок обстрілів пошкоджено декілька приватних будинків та приміщення промислового об’єкту (https://t.me/police_kh_region/14780).

Також за інформацією Харківської ОВА у Куп'янському районі через обстріли поранення отримав 29-річний чоловік (https://t.me/synegubov/5307). Станом на 13 січня 2023 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 4501 воєнний злочин, з яких найбільше 4032 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 408 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14779).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 27 оперативних виїзди, з яких: 12 — на ліквідацію пожеж, 2 з яких спричинено ворожими обстрілами;8 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 2 — на ліквідацію наслідків ДТП; 5 — інші виїзди. Внаслідок виїздів співробітниками ДСНС виявлено пошкодження двох п'ятиповерхівок та шести приватних домогосподарств. Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 75 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3148).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) 

Загинуло щонайменше 2 осіб.

Поранення отримали щонайменше 3 осіб.

Пошкоджено щонайменше 9 цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися