MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Порятунок дітей, викрадення співробітників АЕС, вербування ‘Вагнером’ українців — підсумки тижняПошук убивць Макса Левіна, діти на лінії фронту, 10 років за депортацію — підсумки тижняВорог обстрілював житлові квартали, гуртожитки, пункт незламності — підсумки тижняОрдер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижняСуд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняОсобливості російського тероризму — підсумки тижняРік війни, резолюція Генасамблеї ООН, День спротиву окупації Криму — підсумки тижняЯдерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижняПутін та MH17, відкриті архіви, новий масований обстріл — підсумки тижняВикрадені старшокласники, обстріли житлових районів, обмін полоненими — підсумки тижня

Великодні обмін та обстріл — підсумки тижня

17.04.2023   
ХПГ-інформ
На Великдень до України повернулися 130 військовополонених. Великодньої ж ночі ворожого ракетного обстрілу зазнала Снігурівська громада, загинуло двоє підлітків. Найважливіше за тиждень, що минув, від Харківської правозахисної групи.

Повернення полонених, 16 квітня 2023 року. Фото: Офіс Президента

Повернення полонених, 16 квітня 2023 року. Фото: Офіс Президента
• На Великдень до України повернулися 130 військовополонених. Обмін відбувався протягом останніх днів у кілька етапів, заявили в Офісі Президента. “Військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники ДССТ… Рядові і сержанти, які потрапляли в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому, Херсонському напрямках”, — написав керівник ОП Андрій Єрмак про склад звільненої групи. 48 із 130 військовополонених вважалися зниклими безвісті.

• Рашисти готуються викрасти дітей із Енергодара, попереджає Енергоатом. “У місцевих школах та садочках тимчасово окупованого міста-супутника Запорізької АЕС розповсюджують інформацію про примусову евакуацію, яка розпочалась і триватиме до 20 квітня, — йдеться у повідомленні. — Вивозити дітей у бік Криму планують на станційних автобусах, таким чином, нібито легалізуючи крадіжку ще й транспорту ЗАЕС, яким персонал станції добирається на роботу. Наразі орки вже почали вивозити з дитячих садочків міста меблі, матраци та інші речі”.

З Енергодара вивозять цивільних. Фото: телеграм-канал Енергодар

З Енергодара вивозять цивільних. Фото: телеграм-канал Енергодар

• У Херсонській області під час російської окупації були незаконно затримані та зазнали катувань від чотирьох до п’яти тисяч українських громадян. Такі цифри наводить із посиланням на прокурорів міжнародна організація Human Rights Watch у звіті “Україна: Російський центр катувань у Херсоні”. “Російські окупаційні війська застосовували жахливі катування та інші знущання з херсонців у ‘катівні’ на вулиці Теплоенергетиків та багатьох інших місцях тримання під вартою. Відповідальні за ці жахливі дії не повинні залишитися безкарними, постраждалі та їхні родини мають отримати відплату за свої страждання, а сім’ї тих, хто досі вважається зниклими безвісти, мають отримати інформацію про них”, — наголосила Юлія Горбунова, старша дослідниця Human Rights Watch в Україні.

Одна з катівень у Херсоні, 2022 рік. © СБУ

Одна з катівень у Херсоні, 2022 рік. © СБУ

• За роки окупації Криму Російською Федерацією на півострові зникла безвісти 21 людина, 15 із них — кримські татари. Такі дані наводить Кримськотатарський Ресурсний Центр: “Зниклими безвісти вважаються: Абдураманов Різван, Аляутдінов Марсель, Апселямов Ескендер, Арсен Суюнов, Аріпов Шевкет, Бондарець Іван, Ващук Валерій, Каплієнко Максим, Костенко Федір, Клапова Катерина, Черниш Василь, Шевкет Марлен, Алієв Арсен, Арісланов Мухтар, Ганієв Руслан, Джеппаров Іслям, Зінедін Сейран, Ібрагімов Ервін, Іслямов Джевдет, Терехов Арлен і Шаймарданов Тимур”.

• Від 24 лютого 2022 року польсько-український кордон перетнули близько 11 мільйонів біженців, йдеться у повідомленні представництва Польщі у ЄС. 87% із них — жінки та діти. “Усі, хто тікає від війни, знайдуть у Польщі притулок і всю необхідну допомогу”, — наголосили у відомстві.

Познань, березень 2022 року, пункт гуманітарної допомоги українцям, фото: monticello, Shutterstock

Познань, березень 2022 року, пункт гуманітарної допомоги українцям, фото: monticello, Shutterstock

• Понад три трильйони гривень або 106 мільярдів доларів США — така сума збитків, завданих Україні внаслідок тимчасової окупації Росією Кримського півострова. Точну цифру обчислив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ). “Розрахунки базувалися на даних від міністерств та відомств України (загалом більше ніж 100 учасників процесу). Найбільші втрати понесли: НАК Нафтогаз — понад 395 млн грн, Державне управління справами — понад 180 млн грн, Міністерство екології та природних ресурсів — понад 140 млн грн, Міністерство оборони України — понад 75 млн грн”, — повідомляє пресслужба КНДІСЕ. Експерти наголошують, що Україна має право вимагати відшкодування збитків від Росії відповідно до міжнародного права та рішень міжнародних судів.

• Минулого року прикордонники склали 7 631 протокол за незаконний перетин або спробу незаконного перетину державного кордону України (ст. 204-1 КУпАП), повідомляє Опендатамедіа. “Перший ‘пік’ кількості таких правопорушень був у березні — 762 протоколи. Найбільше порушень прикордонники встановили у вересні 2022 року — 887. Надалі спостерігався поступовий спад. Якщо на початку повномасштабної війни прикордонники фіксували близько 50-70 порушників на день, зараз, в середньому, на кордоні затримується близько 20 осіб на день”, — йдеться у повідомленні. Взимку цього року вже було складено 1 033 протоколи за незаконний перетин кордону.

• 14 квітня близько 16 години російські окупаційні війська завдали ракетного удару по Слов’янську. За попередніми данними, ворог випустив по місту щонайменше вісім ракет С-300. Місцеві жителі чули 11 вибухів. Було пошкоджено 34 багатоповерхівки, 20 приватних будинків, школу, адмінбудівлю, базу відпочинку, крамницю, господарський центр, кілька автівок. найбільше постраждала п’ятиповерхіка у провулку Парковому: рятувальники працювали тут кілька днів. Усього внаслідок атаки 14 квітня у Слов’янську загинуло 15 людей, серед яких дворічна дитина. Поранення отримали 24 особи.

Слов’янськ, наслідки масованого ракетного обстрілу 14 квітня. Фото: Павло Кириленко

Слов’янськ, наслідки масованого ракетного обстрілу 14 квітня. Фото: Павло Кириленко

• Вночі 16 квітня ворожого ракетного обстрілу зазнала Снігурівська громада, загинуло двоє підлітків. За попередніми даними, окупанти випустили близько 10 ракет С-300 по мирному населенню. “За даними слідства, о 02.10 год армія РФ атакувала ракетами місто Снігурівку Миколаївської області. Ворожі снаряди поцілили по житлових будинках та об’єктах цивільної інфраструктури. Внаслідок обстрілу загинули 17-річний хлопець та 18-річна дівчина”, — повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

Жертви обстрілу Снігурівки, 16 квітня. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Жертви обстрілу Снігурівки, 16 квітня. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Загалом протягом Великодня росіяни обстріляли Великописарівську, Білопільську та Шалигинську громади на Сумщині; Ветеринарне, Нескучне, Вовчанськ, Дворічну, Курилівку, Вовчанськ на Харківщині; Авдіївку, Торецьк, Курахове, Бахмут, Костянтинівку на Донеччині; Стельмахівку, Невське і Білогорівку на Луганщині.

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, в яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 16 квітня 2023 року ініціативою зафіксовано 36987 ймовірних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися