MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Суд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняОсобливості російського тероризму — підсумки тижняРік війни, резолюція Генасамблеї ООН, День спротиву окупації Криму — підсумки тижняЯдерний тероризм, катування у корекційному садочку, резолюція Європарламенту — підсумки тижняПутін та MH17, відкриті архіви, новий масований обстріл — підсумки тижняВикрадені старшокласники, обстріли житлових районів, обмін полоненими — підсумки тижня‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняТрибунал для Росії, падіння гвинтокрила, ворожі обстріли — підсумки тижняТрагедія у Дніпрі, українські цивільні полонені, викрадені діти — підсумки тижняФальшиве ‘різдвяне перемир’я’, закриття місії ООН щодо Оленівки, перший у цьому році обмін полоненими — підсумки тижня

Ордер на арешт Путіна, реєстровані партнерства, примусова евакуація — підсумки тижня

19.03.2023   
ХПГ-інформ
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна; у Верховну Раду подано законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств; двох українських жінок та шістьох дітей вдалося повернути із полону в Сирії — найважливіше за тиждень, що минув.

© Sandor Szmutko, Shutterstock [путін, трибунал]

© Sandor Szmutko, Shutterstock

• 17 березня голова Міжнародного кримінального суду (МКС) Пйотр Гофманський заявив про рішення Палати досудового провадження схвалити ордер на арешт чинного президента РФ Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони “ймовірно несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації (за статтями 8(2)(a)(vii) та 8(2)(b)(viii) Римського статуту)”, — йдеться в повідомленні пресслужби МКС.

“Зміст ордерів є засекреченим з метою захисту постраждалих... Водночас судді вирішили зробити публічною інформацію про існування таких ордерів — в інтересах правосуддя та для запобігання новим злочинам”, — пояснив суддя Гофманський (переклад — Європейська правда).

Того ж дня Президент України Володимир Зеленський заявив про понад 16 тисяч зафіксованих випадків примусової депортації росіянами українських дітей. Реальне число депортованих, скоріш за все, набагато вище.

“Світ не повинен упустити унікальний шанс відновити віру в глобальну справедливість”,  — сказав головний прокурор МКС Карім Хан в інтерв’ю виданню The Sunday Times (переклад  Громадського радіо).

• До розгляду у Верховній Раді надано законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств. Автори законопроєкту пропонують вважати таким партнерством “зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки”. Втім, зазначають вони, це не є шлюбом. “Після державної реєстрації, партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство, — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту. — …Насамперед, це необхідно щоб захистити права військових. Оскільки тисячі з них — не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери чи партнерки однієї з ними статі. І тому у випадках поранення, зникнення безвісти чи загибелі — їхні сім’ї та вони самі не мають достатнього юридичного захисту з боку держави. Також захисту потребують і цивільні, життя яких є під постійною загрозою через постійні ракетні обстріли РФ”.

© Alim Yakubov, Shutterstock [військо, шеврон ЛГБТ]

© Alim Yakubov, Shutterstock

• Двох українських жінок та шістьох дітей вдалося повернути із полону в Сирії, заявили в Головному управлінні розвідки міністерства оборони України. Розвідники розповіли, що громадян України утримували на території Сирії в жахливих умовах. 

Фото: ГУР

Жінки з дітьми, врятовані з Сирії. Фото: ГУР
• Відтепер заяву на одноразову допомогу у разі загибелі чи інвалідності військових можна подати онлайн. Уряд ухвалив відповідні зміни до постанови КМУ №336. “Подавати до Мінветеранів заяву на призначення одноразової грошової допомоги можна не лише у паперовій, а і в електронній формі, в тому числі через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), — йдеться в повідомленні на сайті Кабміну. — Крім того, є можливість не подавати документи для призначення одноразової грошової допомоги, якщо необхідні для цього дані є у володінні Мінветеранів або містяться у відповідних Реєстрах і їх можливо отримати шляхом доступу до цих Реєстрів або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії”. 

• З міста Часів Яр на Донеччині вдалося евакуювати всіх дітей. Про це в ефірі “Вільного Радіо” розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус. “Немає дітей в Часів Ярі, останні діти були вивезені позавчора. Спільними зусиллями військової адміністрації, поліції, [спецпідрозділу] ‘Білі янголи’, ми зробили цю роботу. Складно, боляче, але зробили”, — заявив він. Тим часом у Бахмуті залишається 33 дитини, повідомив 16 березня голова донецької ОВА Павло Кириленко. Триває примусова евакуація. 

Місто Часів Яр Донецької області

Місто Часів Яр Донецької області

• 18 березня росіяни обстріляли Краматорськ касетними снарядами. Загинуло двоє людей, поранень дістали щонайменше десятеро. “Поцілили у парк Бернацького і ритуальну службу. За попередньою інформацією, пошкоджено з десяток житлових будинків та декілька автівок”, — повідомляє місцева військова адміністрація. 

Того ж дня через ворожий обстріл шестеро цивільних дістали поранень у Костянтинівці. “Російські окупанти здійснили кілька залпів касетними боєприпасами РСЗВ ‘Ураган’. Поцілили в район центрального ринку та магазину ‘Дитячий світ’, — розповіли у Донецькій ОВА. — За оперативними даними, пошкоджено 10 приватних будинків, 9 багатоповерхівок, школу, дитячий магазин, з десяток приватних автомобілів та гаражі”. 

Наслідки обстрілу Краматорська 18 березня. Фото: Донецька ОВА

Наслідки обстрілу Краматорська 18 березня. Фото: Донецька ОВА

• Окупанти створили у південно-східній частині Енергодара Запорізької області ще одну катівню. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ. “Російські окупанти, за активної підтримки місцевих колаборантів, збільшують кількість катівень на тимчасово окупованих та захоплених територіях України… Там піддаються жорстоким тортурам громадяни з проукраїнськими поглядами, а також ті, хто не бажає виконувати вимоги місцевої окупаційної так званої влади”, — йдеться у повідомленні.

Катівня у Снігурівці, виявлена після деокупації. Фото з телеграм-каналу @yigal_levin [снігурівка миколаївщина катівні катівня у снігурівці воєнні злочини рф]

Катівня у Снігурівці, виявлена після деокупації. Фото з телеграм-каналу @yigal_levin

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 19 березня 2023 року ініціативою зафіксовано 34821 ймовірних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися