MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Замінована Україна, іспит на громадянство, комунальні борги — підсумки тижня

23.04.2023   
ХПГ-інформ
Від мін продовжують гинути люди, у Харкові небезпечними залишаються цілі райони. У РФ створено 70 таборів для примусово вивезених з України дітей. Близько семи тисяч військових вважаються сьогодні зниклими безвісти. ХПГ розповідає про найважливіше, що сталося минулого тижня.

© home for heroes, Shutterstock [міни, розмінування]

© home for heroes, Shutterstock

• Від початку повномасштабної війни від підриву на вибухонебезпечних предметах загинуло 124 особи, серед них шестеро дітей, заявив під час телемарафону начальник управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони Руслан Берегуля.

“Найбільше від ворожих мін і вибухонебезпечних речовин постраждали Харківська, Херсонська та Миколаївська області. Першочерговими місцями, де проводиться розмінування, є об’єкти критичної інфраструктури, а також об’єкти, які забезпечують електроенергією, здійснюють газо- чи водопостачання. Також до цих пріоритетів належать місця проживання населення й землі сільськогосподарського призначення”, — цитує Берегулю Zmina.

Тим часом стало відомо, що лише у Харкові від лютого минулого року зареєстрували близько 4,4 тис. заявок на розмінування та виявили понад 2,4 тисячі вибухонебезпечних предметів. Серед найбільш небезпечних районів міста-мільйонника називають Північну Салтівку, Роганський житловий масив, селища Мала Данилівка, П’ятихатки, Жуковського.

• Понад 70 таборів було створено на території Російської Федерації для утримання українських дітей, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій. Про це розповіла в ефірі телемарафону “Єдині новини” радниця-уповноважена з прав дитини в ОП Герасимчук. Вона нагадала, що станом на 22 квітня є точна інформація про 20 тисяч депортованих дітей, хоча реальна кількість може сягнути кількох сотень тисяч.

Українські діти у євпаторійському таборі

Українські діти у євпаторійському таборі
• Центр національного спротиву повідомляє, що в окупованому Енергодарі російські окупанти розграбували заклади освіти. “Росіяни пограбували низку шкіл та дитсадків. Зокрема вони вивезли з приміщень парти, шафи й інші меблі. Таким чином ворог готується до можливого контрнаступу. Як бачимо, така політика свідчить, що самі росіяни не вірять в те, що прийшли назавжди, адже за фактом вони просто грабують регіон поки мають можливість”, — йдеться в повідомленні.

• Близько семи тисяч військових вважаються сьогодні зниклими безвісти. Таку цифру оприлюднив під час телемарафону уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко. “Цифра така дійсно є, вона трохи більша від семи тисяч. Ми розраховуємо на те, що ті люди, яких ми розшукуємо як безвісти зниклих, вони все ж полонені”, — заявив він, зазначивши, що зазвичай близько 60-65% зі зниклих безвісти насправді є полоненими. “Інші, на жаль, загиблі”, — сказав Котенко.

Ілюстраційне зображення: Shutterstock [безвісти зниклі]

Ілюстраційне зображення: Shutterstock

• Відтепер для отримання українського громадянства кандидатам доведеться складати три іспити: на знання української мови, історії та Конституції. Такий закон підписав минулого тижня президент Володимир Зеленський. Зміни до законів України “Про громадянство України” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Верховна Рада ухвалила ще в березні.

• З переселенців, що виїхали з тимчасово окупованих територій або територій, де йдуть бойові дії, не буде стягуватися комунальна заборгованість. Таку постанову ухвалив Кабмін. Прем’єр Денис Шмигаль уточнив, що йдеться лише про заборгованість, що набігла після початку повномасштабного російського вторгнення. “Справедливе рішення, яке діятиме до кінця воєнного стану. Одночасно схвалюємо проєкт закону про компенсацію збитків підприємствам, які постачають електрику, газ, воду і тепло в прифронтові чи тимчасово окуповані території. Незабаром ми звільнимо всі наші землі, а тому важливо зараз зберегти спроможність роботи критичної інфраструктури в умовах воєнного часу”, — написав Шмигаль.

Фото: Evgenii Panov, Shutterstock [комунальні послуги, борги, рахунки]

Фото: Evgenii Panov, Shutterstock

У Мінреінтеграції пояснили: “Споживачі мають надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку документи, що підтверджують їхню відсутність у будинку. Це, перш за все, довідка внутрішньо переміщеної особи, документ про тимчасовий прихисток в іноземній державі або документи з роботи, [документи] щодо лікування, навчання, проходження військової служби”.

• 18 квітня російські військові обстріляли Центральний ринок у Херсоні. Загинула одна цивільна людина, дев’ять дістали поранень. “Близько 11 години ворог ударив по середмістю Херсона. Обстріляли Центральний ринок та навколишні будинки. Загинув чоловік і дев’ятеро людей отримали поранення різного ступеню важкості. Вони зараз усі перебувають у лікарні. Це осколкові поранення рук, ніг, голови”, — заявив у коментарі Суспільному керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

Наслідки обстрілу Херсонського центрального ринку 18 квітня 2023 року. Фото: Херсонська ОВА

Наслідки обстрілу Херсонського центрального ринку 18 квітня 2023 року. Фото: Херсонська ОВА

• Того ж дня за пів години окупанти обстріляли ще один ринок, цього разу в місті Українськ Селидівської громади Донецької області. Як повідомили в обласному управлінні прокуратури, було поранено щонайменше 10 цивільних. До лікарні доправили сімох жінок та одного чоловіка віком від 45 до 71 року. Двоє з них перебувають у вкрай тяжкому стані. Артилерійський обстріл зруйнував не тільки торговельні павільйони, а й багатоквартирні та приватні будинки, розповідають в громаді.

Російські військові обстріляли місто Українськ Селидівської громади Донецької області 18 квітня 2023 року. Фото: Донецька обласна прокуратура

Російські військові обстріляли місто Українськ Селидівської громади Донецької області 18 квітня 2023 року. Фото: Донецька обласна прокуратура

• Увечері 22 квітня російські війська обстріляли Харків і область — попередньо ракетами С-300 з території Бєлгородської області РФ. У місті було чутно принаймні три вибухи. Згодом в ОВА заявили про п’ять влучань. В Основ’янському районі Харкова було пошкоджено теплиці та цехи фабрики. У селі Котляри ракета пошкодила 10 житлових будинків, гараж та чотири автомобілі цивільних.

Наслідки ракетного обстрілу села Котляри 22 квітня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

Наслідки ракетного обстрілу села Котляри 22 квітня 2023 року. Фото: Харківська обласна прокуратура

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, в яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 23 квітня 2023 року ініціативою зафіксовано 37608 ймовірних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися