MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На яку допомогу можуть розраховувати родини загиблих захисників?

01.05.2023   
Олеся Скобова
Війна щодня забирає життя українських воїнів. Їхні близькі потребують підтримки з боку держави. Як її отримати, пояснюють юристи Харківської правозахисної групи.

© Nellia2/Shutterstock [війна, загиблий, похорон, військовий]

© Nellia2/Shutterstock

Сім’ям загиблих військовослужбовців виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів.

Не можуть отримати грошову допомогу громадяни Російської Федерації або Республіки Білорусь, особи, які постійно проживають на територіях цих країн та особи, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність та пособництво державі-агресору.

Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, та непрацездатні члени сім’ї загиблого, які перебували на його утриманні. Такі особи можуть реалізувати своє право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги з дати загибелі військовослужбовця, що зазначена у свідоцтві про смерть протягом трьох років.

Для отримання грошової допомоги заінтересована особа повинна подати заяву про виплату одноразової грошової допомоги. Заява подається до районного (міського) Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

До заяви необхідно додати документи, що підтверджують особу заявника та відповідні родинні зв’язки, документ про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків заявника, довідку про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, згоду на обробку персональних даних, свідоцтво про смерть військовослужбовця та інші документи за наявності.

Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку, зазначеного одержувачем у заяві.

Окрім цього, сім’ї загиблих військовослужбовців можуть отримати допомогу на поховання в розмірі п’яти прожиткових мінімумів.

Матеріал створено у межах роботи приймальні УГСПЛ.

 Поділитися