MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

єВідновлення: що робити, якщо Дія не відображає ваше житло?

12.07.2023   
Дар’я Пивовар
Пояснюємо, як вирішити проблему онлайн та фізично через державні органи.

[євідновлення дія сайт дії компенсації за зруйноване житло]

Харківська правозахисна група отримує багато запитів від людей, які хочуть подати заяву на виплату допомоги за програмою “єВідновлення”, але не можуть, бо Дія не відображає їхнє житло.

Раніше ми відповідали на основні запитання щодо отримання виплати за єВідновленням.

Наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРПП) є обов’язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги. Однак якщо право на нерухоме майно виникло до 1-го січня 2013-го року, його варто додатково зареєструвати. Після цього житло має відобразитися у застосунку “Дія”, і ви зможете подати заявку на “єВідновлення”

Де і як зареєструвати власність на квартиру?

Необхідно звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді. Він внесе дані до реєстру, а за потреби — направить запит до БТІ для підтвердження права власності.

До реєстратора потрібно йти з такими документами:

  1. Паспорт
  2. Ідентифікаційний код
  3. Свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу чи інші правовстановлюючі документи щодо об’єкта нерухомого майна

Онлайн-реєстрація права власності

Подати заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013-го року, можна на онлайн-порталі “Дія”. Для цього на сайті треба обрати послугу “Державна реєстрація прав на нерухоме майно” та натиснути кнопку “Подати заяву”.

Після цього потрібно:

  1. Заповнити онлайн-форму на отримання послуги;
  2. Завантажити необхідні документи у форматі PDF або JPEG
  3. Перевірити сформовану заяву та підписати її кваліфікованим електронним підписом

Статус заяви можна перевіряти у особистому кабінеті на порталі “Дія”.

Матеріал створено у межах роботи приймальні УГСПЛ.

 Поділитися